Tähtmängijateta Sloveenia astus suure sammu MMi suunas

Sloveenia mänguvankrit vedas Edo Muric.
Sloveenia mänguvankrit vedas Edo Muric. Foto: IMAGO/Vitalii Kliuiev/SCANPIX

Sloveenia korvpallikoondis teenis MM-valikmängus olulise võidu, kui võõrsil seljatati Iisrael 75:62. Eestiga ühte alagruppi kuuluv Sloveenia võib nüüd järgmisel nädalal endale MM-pileti kindlustada.

Sloveenia sõitis Iiraelis toimuvale MM-valikmängule mitme olulise mängumeheta. Tähtsast mängust jäid eemale nii NBAs palliv Luka Doncic kui ka mitmed Euroliiga pallurid. Suvel EM-finaalturniiril veerandfinaali jõudnud koondisest olid alles ainult Edo Muric ja Ziga Samar. Seejuures viimane mängis EMil kokku 18 minutit ega visanud ühtegi punkti.

Vaatamata erinevatele puudujatele kontrollis Sloveenia võõrsil toimunud kohtumises sündmusi. Iisrael küll võitis avaveerandi 18:15, ent seejärel haarasid külalised juhtohjad. Teisel veerandil juba kahekohalise eduseisu kätte võidelnud Sloveenia läks pikemale pausile 38:34 eduseisus.

Teisel poolajal enam Sloveenia võõrustajaid juhtima ei lubanud. Parimal juhul kasvatati eduseis 15-punktiliseks ning lõpusireeni kõlades särasid tablool Sloveenia 75:62 võidunumbrid.

Võitjate edukaimad olid Muric ja Slovakkia kõrgliigas palliv Miha Lapornik. Mõlemad viskasid võidumängus 16 punkti. Kaotajate kasuks viskas ainsana kahekohalise punktisummani jõudnud Ginat Tomer 12 punkti.

Sloveenia kindlustas võiduga J-alagrupis kolmandat positsiooni. Neil on üheksa kohtumisega kirjas kuus võitu. Alagruppi juhivad Saksamaa ja Soome, kel kirjas kaheksast mängust seitse võitu. Sloveenia võib endale MM-pileti kindlustada juba esmaspäeval, mil võõrustatakse koduväljakul Saksamaad.