Eesti koondise raudvara lõpetas pika karjääri

Roman Pass.
Roman Pass. Foto: IFF

Eesti saalihokikoondis lõpetas Šveitsis toimunud MMi üheksanda kohaga. Viimases kohtumises alistati 5:4 Taani ning pärast mängu teatas kapten Roman Pass koondisekarjääri lõpetamisest.

Puhaste paberitega alagrupiturniiri läbinud Eestil ei õnnestunud veerandfinaali jõuda ning nõnda mängiti kohtadele 9.-12. Kui eile suutsid eestlased alistada kindlalt 9:4 Poola, siis täna mängiti üheksanda koha peale Taaniga.

Pärast väravateta avaperioodi avas Tanel Kasenurm teisel kolmandikul mänguseisu. 1:0 eduseisus mindi vastu otsustavale perioodile, kus tuli mõlemalt meeskonnalt kõvasti väravalisa. Siiski hoidis Eesti pidevalt initsiatiivi ning lõpuks võeti 5:4 võit.

Väljakumängijatest olid resultatiivsed Tanel Kasenurm (2+2), Ken Pähn (2+0), Patrik Kareliusson (1+0) ja Kaspar Kallion (0+1).

Tänane võidukohtumine koondises jäi mängijana viimaseks kapten Roman Passile. 2002. aastal koondisekarjääri alustanud Pass jõudis rahvuskoondises pidada kokku 114 kohtumist.