R, 22.09.2023

Ilmaloteriis pikima kõrre tõmmanud Magnussen tõi Haasile ajaloo esimese kvalifikatsioonivõidu

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Kevin Magnussen.
Kevin Magnussen. Foto: NELSON ALMEIDA/AFP/Scanpix

Vormel 1 sarja Brasiilia GP kvalifikatsioonis juhtus väikest viisi ime, kui Haasi piloot Kevin Magnussen suutis ajasõidu võita.

Keerulistes oludes sõidetud kvalifikatsioon pakkus kõvasti närvipinget. Kolmandas kvalifikatsioonivoorus oli rada alguses kuiv ning Magnussen kasutas ära võimaluse, saades kirja ringi ajaga 1.11,674.

Ometi suutis pärast teda Mercedese piloot George Russell vormeliga rajalt välja sõita ning põhjustada punase lipu. Mõne minuti pikkusest pausist piisas, et vahepeal hakkaks sadama vihm ning nii ei õnnestunudki kellelgi taanlast enam püüda ning ta sai nii enda kui ka Haasi ajaloo esimese kvalifikatsioonivõidu F1-sarjas.

Teiseks tuli MM-tiitli juba kindlustanud Max Verstappen (Red Bull), kes kaotas Magnussenile 0,203 sekundiga. Kolmas oli Russell (+0,385), neljas McLareni sõitja Lando Norris (+0,589), viies Ferrari piloot Carlos Sainz (+0,683) ja kuues Alpine’i roolikeeraja Esteban Ocon (+0,751).

Ferrari piloot Charles Leclerc saadeti kolmanda kvalifikatsioonivooru alguses kuivale rajale vahepealsete rehvidega, mis ilmselgelt ei andnud talle võimalust kiirelt suruda. Lõpuks jäi ta üldse ringiajata ning stardib kümnendalt kohalt.

Kusjuures, kui Magnussen noppis kvalifikatsioonist ootamatu võidu, siis tema tiimikaaslane Mick Schumacher jäi 20. ehk viimaseks.

Tõsi, põhisõiduks ei pruugi Magnusseni koht püsida, sest Interlagose ringrajal sõidetakse laupäeval kõigepealt sprindisõit, mis paneb paika stardijärjekorra pühapäevaseks põhisõiduks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles