Teisel poolajal hävinud Baskonia pidi Kreeka põrgukatlas kaotuse vastu võtma, Kotsarilt korralik esitus

Maik-Kalev Kotsar esiplaanil.
Maik-Kalev Kotsar esiplaanil. Foto: Baskonia/Facebook

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Vitoria Baskonia sõitis Euroliigas külla Ateena Panathinakosele, kust naastakse 83:98 kaotusega.

Kui Eesti korvpallikoondis võõrustas täna Rootsit, siis samal ajal pidid Kotsar ja Raieste väljakule tulema Euroliigas. Sarnaselt Eesti koondisele tuli ka Baskonial vastu võtta kaotus.

Kohtumine Kreekas algas Baskonia jaoks hästi. Nelja minutiga võideldi kätte 12:6 eduseis ning Kotsari arvel oli neist neli silma. Veerandaja lõpp kuulus siiski kodumeeskonnale, kes lõpuks võitis perioodi 22:18.

Teisel veerandil suutis Baskonia taas initsiatiivi haarata. Võitluse tulemusena läks Hispaania tippklubi poolajapausile 43:38 eduseisus.

Pärast puhkust tuli kodumeeskond väljakule väga hea energiaga. Baskoniat sunniti palju pallikaotusi tegema ning seejärel saadi ise väga lihtsaid korve. Nõnda suudeti mõne minutiga kaotusseisust hoopis ette minna ning viimasele veerandile mindi vastu 67:59 eduseisus.

Viimasel veerandajal enam võitjas kahtlust ei tekkinud. Marius Grigonise ja Paris Lee vedamisel kasvatati eduseis parimal juhul lausa 16-punktiliseks. Lõpusireeni kõlades olid Panathinaikose võidunumbriteks 98:83.

Ühtlaselt punkte toonud Panathinakose edukaimaks punktikütiks kerkisid Dwayne Bacon ja Derrick Williams, kelle arvele jäi 16 punkti. Baskonia parim oli Markus Howard 20 punktiga. Kotsar teenis mänguaega 22 minutit, mille jooksul viskas 14 silma. Ainult neljaks minutiks väljakule usaldatud Raieste punktiskoori ei avanud.

Baskonia teenis nõnda liigatabelisse nelja võidu kõrvale kolmanda kaotuse. Sellega hoitakse Euroliigas endiselt viiendat positsiooni. Teise võidu teeninud Panathinaikos tõusis 15. kohale.