FIA: Jaapani ralli korraldajad rikkusid tõsiselt turvareegleid (1)

Christopher Krutto
Copy
Sami Pajari.
Sami Pajari. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Rahvusvaheline Autoliit (FIA) kinnitas uurimise järel, et Jaapani ralli korraldajad rikkusid neljandal kiiruskatsel tõsiselt turvareegleid.

Nimelt sattus neljandal kiiruskatsel samal ajal ralliautodega rajale ka tavakodanik, kes liikus võistlustrajektooriga vastassuunas. Mitmed WRC2-arvestuses võistelnud sõitjad pidid teda vältima ning FIA alustas olukorra uurimist.

Nüüdseks on esmane uuring läbi saanud ning FIA leidis, et korraldaja rikkus tõsiselt turvareegleid, sest tavaauto sai just läbi korraldustiimi eksimusele rajale.

FIA avaldas, et kohalik elanik pääses katsele ristmikult, mis pidanuks olema turvalindiga katsest eraldatud. Kuigi kohtunikud nõustusid, et ralli alguse ajal oli lint seal, siis ilmselt tavakodaniku ristmikule jõudmise ajaks oli see juba kadunud. Seetõttu ei pruukinud tavakodanik isegi teada, et sattus aktiivsele rallikatsele.

Lisaks selgus, et antud ristmikul ei olnud ühtegi rajajulgestajat, kuigi seal pidanuks kindlasti vähemalt üks julgestaja olema ja just seetõttu tekkis eluohtlik olukord.

Rajajulgestajad avastasid küll katsel viibiva auto ja proovisid Sami Pajarit hoiatada, kuid see ei õnnestunud.

Kuna tegu oli üksiku turvalisusreeglite rikkumisega ja ülejäänud katsed on vastanud nõuetele, lubab FIA rallil jätkuda.

Tagasi üles