N, 7.12.2023

BLOGI ⟩ Russell võitis Hamiltoni ees karjääri esimese F1 etapi, Red Bullid poodiumilt väljas

Postimees Sport
Copy
Brasiilia GP võitnud George Russell.
Brasiilia GP võitnud George Russell. Foto: NELSON ALMEIDA/AFP/Scanpix

Brasiilias toimunud hooaja eelviimase vormel 1 Grand Prix võitis George Russell (Mercedes). 24-aastase briti jaoks oli tegemist karjääri esimese võiduga. Teine oli tiimikaaslane Lewis Hamilton, kolmanda koha sai Carlos Sainz (Ferrari). Postimees vahendas võistlust otseblogis.

Enne sõitu:

Brasiilias sõideti lisaks tavapärasele põhisõidule ka sprint ning seetõttu peeti kvalifikatsioon juba reedel. 24-ringilist sprinti alustas parimalt kohalt Kevin Magnussen (Haas), tema kõrvalt startis Max Verstappen (Red Bull).

Magnussen ei suutnud tipptiimide vormelitega konkureerida ning peagi vuhisesid temast Verstappen, George Russell (Mercedes), Carlos Sainz (Ferrari) ja Lewis Hamilton (Mercedes). Verstappen oli valinud keskmise rehvisegu, teised aga pehmed rehvid.

Nii pääsesid temast rajal mööda eelpool mainitud kolmik, võidu võttis Russell, teine oli Sainz ja kolmas Hamilton. Sainzil oli aga juba enne starti teada, et kuna tema Ferraril vahetati mootor, siis ta saab viiekohalise karistuse. Nii alustab ta GP-d kaheksandalt positsioonilt. Teistest reast stardivad Verstappen ja Sergio Perez (Red Bull). Magnussen langes lõpuks kaheksandale kohale.

Kvalifikatsioon:

Kolmandas kvalifikatsioonivooru alguses oli rada piisavalt kuiv, et kasutada pehmeid rehve. Esimesena pääses rajale Magnussen, kes suutis enda Haasist kõik välja pigistada ning parima ringiaja sõita. Kohe, kui Magnussen oli ringi lõpetanud hakkas vihma sadama.

Nõnda ei suutnudki keegi Haasi esisõitja aega üle sõita ning taanlane tõi meeskonnale ajaloo esimese kvalifikatsioonivõidu. Sprindisõidule stardivad Magnusseni järel Max Verstappen ja George Russell. Mõlemad mehed ihkavad kohe avaringil Haasi sõitjast mööduda.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles