Viimaste F1 sõitjakohtade ümber käib kui tants ümber palava pudru

Postimees Sport
Copy
Günther Steiner (vasakul) ja Mick Schumacher.
Günther Steiner (vasakul) ja Mick Schumacher. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Vormel 1 sarjas on 2023. aastaks veel kaks vakantset sõitjakohta. Üks neist asub Brasiilia F1-etapil ootamatult kvalifikatsiooni võitnud Haasi meeskonnas. Ameerika Ühendriikide meeskond on nüüd tuleviku osas otsuse langetanud ning teeb selle järgmisel nädalal avalikuks.

Haasis jätkab teist hooaega järjest Kevin Magnussen, kes taasliitus tiimiga tänavu. Lahtine on veel teise sõitja nimi, sest alates 2021. aastast tiimi kuuluva Mick Schumacheri jalgealune kõigub.

Brasiilia Grand Prixil küsiti Haasi tiimipealikult Günther Steinerilt, kas meeskond on Magnusseni tiimikaaslase osas jõudnud kokkuleppele. «Jah, see vastab tõele,» vastas tiimijuht. Avalikkusele peaks kõik teatavaks saama järgmisel nädalal, kui Abu Dhabis toimub hooaja viimane etapp.

«Ma ei avalda kindlat päeva, sest siis ootavad kõik seda päeva. Kuid see juhtub järgmisel nädalal,» lisas Steiner.

Schumacher on tänavu jõudnud kaks korda punktikohale, parimaks on kuues koht, mille ta teenis Austrias. 23-aastase Schumacher peamiseks asendajaks peetakse kaasmaalast Nico Hülkenbergi (35), kes on praegu Aston Martini varusõitja. Sky Sports teatas laupäeval juba kindlas kõneviisis, et 181 Grand Prixil startinud Hülkenberg liitub Haasiga.

Kui Haasi rivistus saab paika, siis jääb ainsana veel lahtiseks Williamsi teise sõitja koht. Meeskonnas jätkab Alexander Albon, kuid kanadalase Nicholas Latifiga läheb briti tiimil tee lahku. Latifi asemel võib meeskonnas võimaluse saada sarja uustulnuk, ameeriklane Logan Sargeant. Schumacheri võimalused 2023. aastal F1-sarjas sõitjakoht teenida on seega kahanenud väga õrnaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles