K, 29.11.2023

Perezi ja Verstappeni tüli põhjus olevat avarii Monacos

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Max Verstappen (vasakul) ja Sergio Perez.
Max Verstappen (vasakul) ja Sergio Perez. Foto: SHAWN THEW/EPA/Scanpix

Pühapäevasel vormel 1 sarja Brasiilia GP-l kerkis skandaal, kui Red Bulli sõitja Max Verstappen eiras tiimikäsklusi ja ei lasknud meeskonnakaaslast Sergio Perezt endast mööda. Nüüd on ilmselt selgunud ka põhjus.

Verstappen rikkus oma võistluse seitsmendal ringil, kui põrkas kokku Lewis Hamiltoniga. Mõlema mehe võistlus sai jätkuda, kuid Verstappenile määrati viiesekundiline karistus. Lõpuks sai Hamilton debüütvõidu võtnud George Russeli järel teisel koha, Verstappen oli kuues.

Perez oli enamuse võistlusest poodiumikohal, kuid viimastel ringidel tulnud turvaauto rikkus Red Bulli sõitja taktika. Tal olid lõpuringidel võrreldes konkurentidega kehvemad rehvid ning ta lubas Verstappeni endast mööda, et hollandlane saaks konkurente püüda.

Verstappen ei saanud sellega hakkama ning tiim oli varem Perezile lubanud, et Verstappen annab talle koha tagasi. Finišisirgel hollandlane hoogu maha ei võtnud ning eiras võistlusinseneri käsklusi.

Pärast võistlust avaldas Hollandi ajakirjanik Erik van Haren, et Perez oli teinud Monaco GP kvalifikatsioonis meelega avarii ja seda hiljem ka Helmut Markole ja Chris Hornerile tunnistanud. Just seetõttu eiras Verstappen tiimi käsku.

Meenutame, et Monaco GP kvalifikatsioonis jäi Perezi avarii tõttu Verstappenil lõpetamata viimane kiire ring. Võistlust alustas seetõttu Perez kolmandalt ja Verstappen neljandalt kohalt. Lõpuks noppis mehhiklane tollelt etapilt võidu, Verstappen pidi piirduma kolmanda kohaga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles