N, 30.03.2023

Hooaeg läbi: MM-medalist murdis mäenõlval mõlemad jalad

Toimetas Karl Juhkami
Hooaeg läbi: MM-medalist murdis mäenõlval mõlemad jalad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Max Franzi stiilinäide Pekingi olümpialt.
Max Franzi stiilinäide Pekingi olümpialt. Foto: Christian Hartmann

Austria mäesuusataja Max Franzi jaoks lõppes tänavune hooaeg enne, kui see õigupoolest alata jõudis. 

33-aastane austerlane viibis parasjagu USAs Copper Mountainis, kus andis viimast lihvi hooajaks. Ühel laskumisel Franz aga kukkus ja seda nõnda õnnetult, et murdis mõlemad jalad. 

Sealjuures oli tegemist väga karmi kukkumisega: oma parema jala murdis ta mitmest kohast ning vasaku jala puhul oli tegemist lahtise luumurruga. 

Austria koondise peatreeneri Marco Pfeiferi sõnul sai Franzile saatuslikuks üliväike eksimus vasakkurvis, kui ta jäi oma ülakehaga väravaposti külge põgusalt kinni. Sellest aga piisas, et austerlane tasakaalu kaotaks ning korduvalt «saltodega» üle pea käiks.

Pärast õnnetust toimetati mäesuusataja Vaili haiglasse, kus teda ka opereeriti. Praeguseks on mehega küll kõik korras, kuid tänavune hooaeg jääb 2017. aasta kiirlaskumise MM-pronksil mõistagi vahele.

Kuigi eelpool nimetatud pronksine autasu on Franzi ainus tiitlivõistluste medal, on ta korduvalt poodiumile tõusnud ka MK-sarjas. Karjääri jooksul on tal ette näidata kolm MK-etapi võitu (kaks kiirlaskumises ja üks ülisuurslaalomis) ning 10 poodiumikohta.

Märksõnad
Tagasi üles