Rongi alt välja tulnud Kalev/Cramo leppis Raplaga viiki

Alterique Gilbert.
Alterique Gilbert. Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

Eesti pronksiklubi BC Kalev/Cramo sõitis karikavõistluste raames külla Rapla Avis/Utilitasele. Veerandfinaali avakohtumine meeskondade vahel lõppes 72:72 viigiga.

Eesti karikavõistlustel on kehtimas reegel, et poolfinaalideni mängitakse formaadis, kus võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes. Nõnda on võimalik, et üks mängudes lõppeb viigiliselt. Just seda suutsid ka Kalev/Cramo ja Rapla.

Seejuures alustas Kalev/Cramo kohtumist suurepäraselt ning näis, et nad võtavad võõrsilt ülikindla võidu. Kui mängitud oli 15 minutit, siis juhtisid külalised kohtumist 32:16. Pärast seda alustas Rapla tasapisi vahet vähendama.

Kui poolajapausiks oli vahe juba ainult kaheksa silma, siis viimasele veerandile mindi vastu Kalev/Cramo punktilises eduseisus. Initsiatiiv oli juba kodumeeskonna käes ning nõnda oli Rapla kolm minutit enne mängu lõppu võidulävel. Nad juhtisid mängu koguni 68:59, ent viimastel rünnakutel suutsid Artur Konontšuk ja Martins Meiersi Kalev/Cramo kaotusest päästa.

Kalev/Cramo parimana viskas Alterique Gilbert täna 19 punkti. Rapla edukaim punktikütt oli 17 silmaga Kendall Stephens.

Selle paari korduskohtumine peetakse 21. novembril Tallinnas.