N, 9.02.2023

Talvepealinnas Otepääl käivitati lumekahurid

Toimetas Karl Juhkami
Talvepealinnas Otepääl käivitati lumekahurid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumakahurid Otepääl.
Lumakahurid Otepääl. Foto: Otepää vallavalitsus

Neljapäeva õhtul alustasid talvepealinnas Otepääl oma tööd lumemöldrid ning käivitatud on lumekahurid. Otepääl on hetkel miinuskraadid ja ilm.ee andmetel lubab talviseid külmakraade ka järgmisel nädalal

Munamäe ja Kuutsemäe suusakeskuste juhataja Priit Tammemägi avaldas lootust, et suusakeskused õnnestub avada nii kiiresti, kui võimalik ehk juba järgmisel nädalavahetusel.

Lumekahurid on tööd alustanud ka Tehvandi staadionil. Tehvandi lumemöldrid ootavad aga kangemaid miinuskraade ja kuivemat ilma, siis saab lumekahurid täisvõimsusel tööle panna. Kuna järgmisel nädalal on miinuskraadid ka tulemas, siis saab Tehvandi Spordikeskuse juhi Jaak Mae kinnitusel ideaalis raja sisse lükata ehk juba mõne nädala jooksul.

Tehvandi Spordikeskuses on olemas ka kunstlumetootmise konteiner, mis võimaldab lund toota isegi plusskraadide juures. Seda aga sellel aastal ei kasutata, kuna selle kasutamine on väga energiamahukas. Miinuskraadidega on lumekahur isegi efektiivsem. 5.-8. jaanuaril 2023 toimub Tehvandi Spordikeskuses kahevõistluse maailmakarikasarja etapp, selleks ajaks loodetakse ka lumevarusid täiendada.

Otepää kesklinnas asuvas talvepargis Otepää Winterplace käivitati lumekahurid eelmisel õhtul. Winterplace juhataja Siim Kalda märkis samuti, et loodab järgmiseks nädalavahetuseks talvepargi avada. Kogu lumevaru peaks olema tehtud selleks teisipäevaks.

Otepää piirkonnas on kaks aktiivselt tegutsevat mäesuusakeskust - Kuutsemägi, Väike Munamägi ja rohkelt suusaradu, millest põnevama reljeefiga suusarajad jäävad Kääriku spordikeskuse territooriumile. Lisaks sellele tegutseb Linnamäe orus kogu perele mõeldud Eesti suurim talvepark Otepää Winterplace. Pühajärvel on talviti avatud taliujula.

Looduse loal avatakse ja hooldatakse Pühajärvel taas vabariigi pikimat jäämatkarada, mis kulgeb järve kaldajoont kopeerides 10 km ulatuses. Jäärada rajab ja hooldab Loodusturism.ee matkakorraldus, toimub tõukelkude laenutus ja giidituurid.

Märksõnad
Tagasi üles