Kadunud poeg naaseb Red Bulli F1 meeskonda

Postimees Sport
Copy
Max Verstappen (vasakul) ja Daniel Ricciardo.
Max Verstappen (vasakul) ja Daniel Ricciardo. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Red Bulli F1 meeskonna juht Christian Horner kinnitas, et Daniel Ricciardole on tehtud pakkumine Red Bulliga taasliitumiseks. 33-aastane Ricciardo on Red Bulli kasvandik, kuid lahkus 2019. aastal Renault’sse. Viimsed kaks aastat on ta sõitnud McLarenis.

Ricciardo on juba mõnda aega tagasi teatanud, et ei jätka McLarenis 2023. aastal ning kuna teistes tiimides sõitjakohti napib, siis loodab ta sarja naasta 2024. aastal. Red Bulliga peaks Ricciardo liituma põhisõitjate Max Verstappeni ja Sergio Perezi järel kolmanda sõitjana.

Red Bulli nõustaja Helmut Marko andis reedel Abu Dhabis Saksamaa telekanalile Sky mõista, et Ricciardo naaseb 2023. aasta hooajaks meeskonda kolmanda piloodina, täites samal ajal show- ja turundusülesandeid.

Tiimipealik Horner ütles, et lepingut Ricciardoga veel allkirjastatud pole. «Me pole veel midagi allkirjastanud, kuid Helmut on oma entusiasmis sellest ilmselgelt teatanud! Ma arvan, et see tähendab, et Daniel liitub meiega, välja arvatud juhul, kui ta otsustab sellele mitte alla kirjutada!»

Ricciardo on vormel 1 sarjas sõitnud alates 2011. aastast. Esmalt sõitis ta pool hooaega HRT meeskonnas, 2012. aastal liitus ta Toro Rossoga. Kaks aastat hiljem ülendati ta Red Bulli, ta tõusis poodiumile kaheksa korda, nende seas noppis ta kolm esikohta.

2018. aasta hooaja järel otsustas ta Red Bullist lahkuda, sest ei nõustunud olema Max Verstappeni kõrval teine piloot. Fännid on juba nalja visanud, et nüüd tuleb tal saba jalgevahel naasta Red Bulli ning mitte isegi teise, vaid kolmanda sõitjana.

Aastatel 2019-2022 on ta sõitnud Renault ja McLareniga, esikolmikusse on ta mahtunud kolmel korral. Viimane võit pärineb eelmise aasta Itaalia Grand Prixilt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles