Maailmameister seletas, miks on WRC-sarjast kõrvale jäänud

Christopher Krutto
Copy
Mads Östberg mullusel Rally Estonial.
Mads Östberg mullusel Rally Estonial. Foto: Sander Ilvest

Endine WRC-sõitja Mads Östberg ei osalenud tänavu ühelgi MM-etapil, kuid tegi täishooaja kaasa Ungari meistrivõistlustel. Nüüd seletas Östberg, miks on suurest mängust kõrvale astunud.

Kuigi Östberg kaotas koha WRC-sarjas 2018. aasta lõpus, siis ta suudab ennast endiselt rallisõiduga üleval hoida ja selles peitub osaliselt ka MM-sarjast puudumise põhjus.

Nimelt maksab Ungari kohalik Citroeni haru kogenud norrakale, et too võistleks Citroen C3 Rally2ga Ungari meistrivõistlustel. Lisaks on ta osalenud üksikutel rallidel ka mujal, kuhu teda on palgatud.

Kuigi Östbergi huvitaks MM-sarja naasmine, siis on ka teisi asju, millele 35-aastane rallisõitja mõtlema peab.

«Pean olema aus ja tunnistama, et see on seotud minu elulise olukorraga. Mul on poeg, kes kasvab kiirelt suureks ja tahan tema eest hoolitseda. Kui võimalus [MM-sarjas] tuleks, peaksin seda kaaluma,» rääkis Östberg Norra portaalile Parc Ferme.

Samas võitis ta 2020. aastal WRC2-arvestuses MM-tiitli ja oli mullu samas klassis Andreas Mikkelseni järel teine. Kuigi tal on kontakte tiimidega olnud, siis ta on ise soovinud hoida madalat profiili ja seetõttu pole infot ka meediasse lekkinud.

Tagasi üles