R, 9.12.2022

EELVAADE ⟩ Kas Portugali täht Ronaldo särab väljakul mustadest tähtedest eredamalt?

OlyBet
Kas Portugali täht Ronaldo särab väljakul mustadest tähtedest eredamalt?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. Foto: Pedro Fiuza/Scanpix

Jalgpalli MMil on kätte jõudmas päev, mil esimest korda astub väljakule Cristiano Ronaldo. Põhjuseks mõistagi Portugali avaduell Ghanaga, mille avavile kõlab 24. novembril kell 18.

Kes on selle mängu soosik?

Portugal. Kui nii 10 aastat tagasi võinuks Ghana ka paberile jõuliselt Portugalile vastu saada, siis nende praegused mustad tähed – nõnda fännid Ghana koondist kutsuvad – nõnda eredalt ei sära. 

Nüüd, ainus mänguväline küsimus on, kas Cristiano Ronaldo äsjane intervjuu – mis oli küll küsitud koduklubi Manchester Unitedi kohta – mõjutab mingil põhjusel ka rahvuskoondise sisekliimat... Superstaar ise vastas sellele eitavalt, kuid tõde selgub mõistagi väljakul.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Portugalil on puudu koguni kolm Inglismaa kõrgliiga meest, kes tavaolukorras kindlasti koondisesse mahuksid: Liverpooli ründaja Diogo Jota, Wolvesi ääremängija Pedro Neto ja Leicester City mängumees Ricardo Pereira. 

Samas olid need puudujad peatreener Fernando Santosele varem teada ning viimase hetke langenuid tema leeris pole. Ainus küsimus on lihtsalt jätkuvalt seotud Cristiano Ronaldo saagaga...   

Ghanal tuleb MMil läbi ajada Spezia kapteni Emmanuel Gyasita, kes vigastas ennast vahetult enne MMi. Samamoodi ei lennanud Katari Saksamaa esiliigas palliv Stephan Ambrosius.

Samas õnnestus näiteks Rennes'i ääremehel Kamaldeen Sulemanal ja Freiburgi ründajal Daniel Kofi Kyerehil ikkagi piisavalt terveneda, et MMiks koosseisu pääseda.

Kõige suurem murekoht on ghanalaste jaoks aga väravas. Nimelt sai nende tavapärane esikipper Joe Wollacot vahetult enne MMi vigastada, ega sõitnudki Katari. Samamoodi pole MMil kohal tavapärast teist puurilukku Richard Oforit.

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Kui vanasti tasus Portugali mängu puhul alati panustada Cristiano Ronaldole – on ta koondise eest löönud ikkagi rekordilised 117 väravat – siis tänavu on portugallaste eest enim skoori teinud hoopis Bruno Fernandes: viis tabamust.

Samas, suurturniiridel on Ronaldol motivatsioon niikuinii laes, seega eks see värav viib emma-kumma Manchester Unitedi mehe jala läbi tule.

Ghana nimekirjast võime leida kolm meest, kel koondise eest ette näidata kahekohaline väravate arv: Jordan Ayew (84 mängu, 19 väravat), Andrew Ayew (110 mängu, 23 väravat) ja Thomas Parter (40 mängu, 13 väravat). Tänavu need mehed aga Ghana eest eriti skoorinud pole: triost on ainsana korra jala valgeks saanud Andrew, sedagi 14. jaanuaril Gaboni vastu.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Lahtist. Vastamisi lähevad meeskonnad, kes lihtsalt südamest naudivad ründamist. Milleks üritada kaitses asju korras hoida, kui palju mõnusam on tantsivad triblamisjalakesed tööle panna ja hakata trikitama. 

Millist minekut on tänavu näidatud?

Portugal on tänavu peetud üheksast matšist võitnud küll kuus, kuid need on olnud just need kohtumised, kus vastas ongi olnud eeldatavalt nõrgem meeskond. Kui oponendiks tuli Hispaania, tehti esmalt 1:1 viik ja seejärel kaotati 0:1. Samamoodi jäädi korra 0:1 alla Šveitsile. Lühidalt: oma on üldjoontes ikkagi ära tehtud, kuid üle varju hüpatud (veel) pole.  

Ghana tänavune aasta on olnud pehmelt öeldes katatroofiline. Jah, vahetult MMi eel suudeti küll võita nii Šveitsi (2:0) kui ka Nicaraguat (1:0), ent enne seda toimunud kohtumiste saldo on neil 1 võit – 5 viiki – 6 kaotust. Sealjuures õnnestus neil augustis kaotada Katarile...

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Märksõnad
Tagasi üles