EELVAADE ⟩ Kui Katar soovib vältida aegade halvimat tiitlit, tuleb neil end tõsiselt kokku võtta

OlyBet
Copy
Katari koondislased.
Katari koondislased. Foto: Odd Andersen/AFP/Scanpix

Jalgpalli MMil on järg jõudnud teise ringi mängude kätte, mis tähendab, et A-alagrupis kohtuvad nüüd omavahel Katar ja Senegal. Kohtumise avavile kõlab 25. novembril kell 15. 

Kes on selle mängu soosik?

Senegal. Midagi pole teha, Aafrika valitsev meister oli MMi avamängus kordades-kordades veenvam kui Aasia valitsev tšempion.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Kuigi avamängu eel räägiti juttu, et Ahmed Alaaeldiniga on ikkagi hästi, siis Katari avamängus ründaja väljakule ikkagi ei jooksnud. See, kas MMi-eelses sõprusmängus väikese trauma saanud edurivimees Senegali vastu rivis on, on hetkel selgusetu. Rohkem probleeme Kataril olla ei tohiks.

Senegal, kel niigi tuleb MMil läbi ajada oma suurima staari Sadio Maneta, sai avamängus Hollandiga veel ühe löögi, kui hüppeliigesele tegi liiga Cheikhou Kouyate. Seda, kas kanderaamilt platsilt lahkunud Nottingham Foresti mees teiseks MM-mänguks rivis on, pole teada.

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Katar vaatab eeskätt otsa ühele mehele: 86 koondisemänguga 42 tabamust löönud Sudaanist pärit ründajale Almoez Alile. Sest kui Katari viimastes matšides üldse sahistanud on, siis on just tema olnud olnud esimene väravalööja.

Teine variant on kas Ali ründepartner Akram Afif või nr. 10 peal mängiv Hassan Al-Haydos, kuid avamängu põhjal on raske näha, kuidas üldse Katar väravani peaks jõudma... 

Senegalil on MMil vaid kaks meest, kes saanud koondise eest kirja kahekohalise arvu väravaid: ründajad Ismaïla Sarr ja Famara Diédhiou on kümne tabamuse peal. Paremuselt järgmisel ründajal on väravaid vaid kolm, sinna vahele mahub poolkaitsja Idrissa Gueye (7) ja kaitsja Cheikhou Kouyaté (4).

Ehk võiks kõige tõenäolisemaks väravalööjaks pidada just Diédhioud. Türgi Alanyasporis mängival mehel on koondisemänge 25 ehk saldo selgelt etem kui 48 korda Senegali esindanud Sarril. Samas avamängus Hollandi vastu oli just Sarr see, kes enim ette võttis ja värava suunas vaatas.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Kinnist, niivõrd kuivõrd. Mõlema meeskonna jaoks on tegemist elu ja surma kohtumisega. Kes selle duelli kaotab, sõidab suure tõenäosusega ka koju. See tähendab aga, et uisapäisa rünnakule tormamist me ilmselt ei näe ja pigem ootab meid ees kõva keskväljaduell. 

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Katar kaotas MMi avamängus Ecuadorile kindlalt 0:2. Ja kui me ütleme kindlalt, siis see ei rõhuta tegelikult, kui ühekülgne too kohtumine oli. Kuigi statistikast vaatab vastu ka viis Katari meeste pealelööki, siis reaalsuses olid nad väravast väga kaugel ning ühtegi asjalikku rünnakut neil teha ei õnnestunud. 

Tea, kas asi oli oskustes, närvides, tahtmises või milleski muus, kuid avamängus nähtu põhjal on raske näha, et Kataril õnnestuks kuidagi aegade halvima võõrustaja «aunimetust» vältida.

Nimelt on senise 21 MMi puhul jäänud korraldajariik ainult korra alagruppi pidama. See juhtus 2010. aastal, mil vutipidu toimus Lõuna-Aafrika Vabariigis. Samas õnnestus võõrustajatel viigistada toona Mehhikoga ning võita ka Prantsusmaad ehk teenida ikkagi neli punkti. Katari puhul alustaks sellest, kuid nad üleüldse väravani jõuaks...

Senegal esines MMi avamängus Aafrika tšempionile kohaselt, osutades Hollandile kõva vastupanu. Kuigi lõpuks tuli vastu võtta 0:2 kaotus, ei teinud see neile õigust, sest viigipunkt olnuks tegelikult kohane. Pead aga norgu ei tasu lasta, sest etteaste oli korralik ja Katari vastu peaks selleks ikkagi võidust piisama.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles