L, 3.12.2022

EELVAADE ⟩ MMi purustustööga alustanud inglased astuvad nüüd vastu USA-le

OlyBet
MMi purustustööga alustanud inglased astuvad nüüd vastu USA-le
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Edasi Kentuki... thui, kolm lõvi.
Edasi Kentuki... thui, kolm lõvi. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA

Jalgpalli MMil on järg jõudnud teise ringi mängude kätte, mis tähendab, et B-alagrupis kohtuvad nüüd omavahel Inglismaa ja USA. Kohtumise avavile kõlab 25. novembril kell 21. 

Kes on selle mängu soosik?

Inglismaa. Juba MMi eel peeti neid Argentina-Brasiilia järel kolmandaks tiitlinõudlejaks ning avamängu 6:2 purustustööga nende aktsiad ainult tõusid. Börsiriigina oskavad ameeriklased seda kindlasti hinnata.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Kõik märgid näitavad, et ründav poolkaitsja James Maddison ei saa põlvehäda tõttu inglasi aidata ka MMi teises kohtumises. Väidetavalt pole Leicester Citys klubileiba teeniv pallur jätkuvalt ühtegi täismahus trenni koondisega Kataris kaasa teinud. Avamängust jäi eemale ka reielõikusest taastuv Kyle Walker, kuid peatreener Gareth Southgate näib siiski olevat veendunud, et saab paremkaitsjat ikkagi MMil kasutada.

Mis avamängus veel juhtus? Harry Kane'i sai kõvasti kossi – ründaja lahkus platsilt longates – ning Harry Maguire'il hakkas nõndaviisi pilt virvendama, et ta tuli välja vahetada. Pärast mängu rahustas Inglismaa abipersonal näljased kirjatsurad maha: «Kõik on hästi!»

Tõsi, päev hiljem paljastas The Atheltic ikkagi, et Kane'i hüppeliiges vaadatakse vastavate aparaatide all üle. Nii igaks juhuks.

Ameeriklastel on kõik hästi, sest nende kaks nimekaimat mängumeest, Torino Juventuse poolkaitsja Weston McKennie ja AC Milani äärekaitsja Sergiño Dest said juba avamängus omasid täie raha eest aidata. 

Pärast mängu muretsesid jänkid samamoodi ohtralt kossi saanud Christian Pulisici üle, kuid esimesed teated ookeani tagant siiski liiga murettekitavad pole: valuvaigistid sisse ja jätkame!

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

MMil eel rääkisid kõik Harry Kane'ist, kes lõi MM-valiksarjas inglaste eest 12 väravat. Jah, Inglismaa esiründaja on jätkuvalt ohtlik, kuid nagu avamäng näitas, võib neilt tabamusi tulla igalt poolt. Paremalt. Vasakult. Ning kuigi avamängus seda ei juhtunud, siis tegelikult ka tagant: standardolukorras ragistas Harry Maguire näiteks ju Iraani koondise latti. 

Jänkidel jagunevad väravad võrdlemisi ühtlaselt. Märgiline on seegi, et Katari sõitnud koondises on vaid kaks meest, kel enam kui kahekohaline arv väravaid: Christian Pulisicil 21 ja Jordan Morrisel 11. Londoni Chelsea mees Pulisic võikski olla ameeriklaste ohtlikuim mängija, kuid nagu avamäng tõestas, on ta võimeline ka hästi kaaslastele söötu lükkama. 

Timothey Weah ütleb siinkohal aitäh.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Lahtist. Inglismaa pole küll teab mis sambamaa, kuid see vurr, mis avamängus Iraani vastu käima tõmmati, ei meenutanud ka kuidagi elegantset fokstrotti. Pigem ikkagi hoogne värk, mis tulu tõi. Ja nagu öeldakse: If it ain't broke, don't fix it (Kui asi pole katki, pole vaja seda ka parandada).

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Inglismaa tegi oma avamängus seda, mida hing ihkas ning teenis seeläbi ka 6:2 võidu. Samas on ka selge, et Iraani näol oli tegemist vastased, kellesarnast (loe: nõrka) enam Kataris ei kohata. Seega ei pruugi avamängu hea hoog automaatselt järgmistele matšidele üle kanduda, eriti kui vastu seisab distsiplineerituma kaitsega meeskond.

Muidugi, USA pole samamoodi distsiplineeritud kaitse musternäidis. Kui Walesi vastu avamängus 1:0 eduseis kätte saadi, üritati küll kaitsesse tõmbuda ja mängu surmata, ent päriselt see neil ikkagi ei õnnestunud. Ja kui hätta sattutakse juba Walesi vastu, siis... inglased on ikkagi vähe teisest puust. 

Samas tuleb kiidusõnu öelda ameeriklaste ründemängu kohta. Kiirete söötude ja sööstudega harutati Walesi tagala kohati ribadeks ning tegelikult võinuks jänkid rohkemgi skoorida. Kui vaid see lõpupass täpne olnuks...

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Märksõnad
Tagasi üles