Jalgpalli MMi D-alagrupi avamängus väravaid ei nähtud, sest Taani ja Tuneesia tegid omavahel 0:0 viigi.
BLOGI ⟩ Taani susis, pusis, lõi posti ja suluseisust värava, ent pidi ikkagi leppima viigiga
Kuigi mängus väravaid ei löödud, siis põnevust pakkus Education City nime kandnud staadionil toimunud vutikohtumine küllaga.
Rohkete (keskvälja)duellidega vürtsitatud mängus oli Tuneesia tegelikult see, kes esimesena väravavõrku sahistas. 23. minutil pääses Issam Jebali keskväljalt jooksma ning pikalt palli vedades lükkas ta selle varbaga ka taanlaste puurilukust Kasper Schmeichelist mööda. Skoor siiski ei muutunud, sest tuneeslasele fikseeriti takkajärele suluseis.
That close to Jebali putting Tunisia up 1-0!#FIFAWorldCup pic.twitter.com/QWtCaQ97Qj
— Room 4-4-2 (@TheRoom442) November 22, 2022
43. minutil kohtusid Jebali ja Schmeichel taas, kuid siis jäi peale juba kollkipper, kes Tuneesia ründaja kastist tehtud löögi tõrjus. Tõsi, tagantjärele võinuks olukorras fikseerida ka suluseis, kuid kuna võrk ei sahisenud, siis VAR ka ei sekkunud.
Teisel poolajal hakkasid ohtlikumaks muutuma ka Taani rünnakud ning 55. minutil jõudsid nad ka sihile. Andreas Skov Olsen oli see, kes palli võrku saatis, kuid rõõmustamist ei järgnenud, sest ülesehitus-faasis oli Mikkel Damsgaard olnud suluseisus.
#Qatar2022 🇩🇰🆚🇹🇳
— Camino Mundial (@caminomundialok) November 22, 2022
❌ [54'] GOL ANULADO A DINAMARCA
Posición adelantada de Damsgaard, en el inicio de la jugada que terminaba en tanto de Skov Olsen.#DEN 0-0 #TUN pic.twitter.com/NE9hdlnE5s
Seejärel tekkis taanlastel veel ridamisi võimalusi, kuid Tuneesia puurivaht Aymen Dahmen tõrjus järjepanu nii Kasper Dolbergi lähi- kui ka Christian Erikseni kauglöögi.
70. minutil jäi samas Dahmenigi võimetuks, kui Andreas Christensenil õnnestus jätkata Erikseni antud nurgalööki. Värava ees, kõigest meetri-kahe peal lahtiseks jäänud palli läks sukeldudes ründama Andreas Cornelius. Taanlane aga ei tabanud korralikult peaga palli, saates selle Tuneesia posti!
Danimarka'da Andreas Cornelius, bu pozisyonu kaçırdı. pic.twitter.com/Xoq19fjT3d
— Pusholder Sport (@pusholdersport) November 22, 2022
Mängu viimastel minutitel sai Taani juba päris marulise surve Tuneesiale peale, kuid väravani nad siiski ei jõudnud. Küll jättis soovida nende enda lõpetamine või teenis päevaraha välja Tuneesia kollkipper Dahmeni.
Denmark were also responsible for the first 0-0 at the 2018 World Cup (vs. France), ending a record 37-game start to a tournament without a goalless draw. 🙃#FIFAWorldCup
— Squawka (@Squawka) November 22, 2022
Lisaks Taanile ja Tuneesiale kuuluvad D-alagruppi veel Prantsusmaa ja Austraalia, kes avavad oma turniiri täna õhtul.
Kohtumise käekäiguga on võimalik pikemalt tutvuda allolevas blogiaknas.
Enne mängu:
Taani on väljakul käinud kaheksa korda ning saldoks on viis võitu ja kolm kaotust. Sealjuures tehti kaks korda selg prügiseks valitseval maailmameistril Prantsusmaal, kellega kuulutakse Kataris ühte alagruppi.
Tuneesia on pidanud 13 kohtumist. Saadud on seitse võitu, neli kaotust ja kaks viiki ehk seis pole kehv. Aga seda, kui kaugel on Tuneesia maailma tipust, näitas hästi viimane mäng enne MMi: Brasiilia klohmis neid 5:1.
Meeskondade koosseisud MMiks:
Taani:
Väravavahid: Kasper Schmeichel (Nice), Oliver Christensen (Berliini Hertha), Frederik Rönnow (Berliini Union)
Kaitsjad: Daniel Wass (Bröndby), Rasmus Kristensen (Leeds United), Jens Stryger Larsen (Trabzonspor), Joakim Maehle (Atalanta), Andreas Christensen (Barcelona), Simon Kjaer (AC Milan), Joachim Andersen (Crystal Palace), Victor Nelsson (Galatasaray), Alexander Bah (Benfica)
Poolkaitsjad: Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur), Thomas Delaney (Sevilla), Christian Eriksen (Manchester United), Mathias Jensen (Brentford), Christian Nörgaard (Brentford)
Ründajad: Mikkel Damsgaard (Brentford), Andreas Skov Olsen (Club Brugge), Jesper Lindström (Frankfurdi Eintracht), Martin Braithwaite (Silkeborg), Kasper Dolberg (Sevilla), Jonas Wind (Wolfsburg), Andreas Cornelius (FC Kopenhagen), Yussuf Poulsen (RB Leipzig), Robert Skov (Hoffenheim)
Tuneesia:
Väravavahid: Aymen Mathlouthi (Etoile du Sahel), Aymen Dahmen (CS Sfaxien), Bechir Ben Said (US Monastir), Mouez Hassen (Club Africain)
Kaitsjad: Bilel Ifa (Kuwait SC), Montassar Talbi (Lorient), Nader Ghandri (Club Africain), Ali Maaloul (Al Ahly), Mohamed Dräger (Luzern), Ali Abdi (Caen), Dylan Bronn (Salernitana), Yassine Meriah (Esperance de Tunis), Wajdi Kechrida (Atromitos)
Poolkaitsjad: Anis Ben Slimane (Bröndby), Ghailene Chaalali (Esperence de Tunis), Hannibal Mejbri (Birmingham City), Ferjani Sassi (Al-Duhail), Aissa Laidouni (Ferencvaros), Ellyes Skhiri (Köln), Mohamed Ali Ben Romdhane (Esperance de Tunis)
Ründajad: Seifeddine Jaziri (Zamalek), Taha Yassine Khenissi (Kuwait SC), Naim Sliti (Al-Ettifaq), Issam Jebali (OB), Wahbi Khazri (Montpellier), Youssef Msakni (Al-Arabi)
Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?
Taanlastel on ainus küsimärk keskkaitsja Andreas Christensen, kes vigastas eelmisel kuul hüppeliigest.
Tuneesial probleeme pole.