Eestlane krooniti piljardis juunioride maailmameistriks

Postimees Sport
Copy
Karl Gnadeberg.
Karl Gnadeberg. Foto: Pro Billiard Series

Eesti piljardi koondisesse kuuluv Karl Gnadeberg võitis Puerto Ricos peetud juunioride MM-i finaalis Hong Kongi esindaja Lang Yi Li tulemusega 9:5 ning tõi Eestile läbi aegade esimese MM-i kulla.

Kui finaalis ja poolfinaalis sai juunioride Euroopa meister ja nüüdseks ka värske maailmameister üsna kindlad 9:6 ja 9:5 võidud, siis veerandfinaali lõpp oli sama dramaatiline kui oli seda Euroopa MV finaalkohtumise lõpp. Seisul 8:8 lõi Gnadeberg sisse kuuli nr 4, kuid järgmine kuul (nr 5) jäi teise kuuli taha peitu. Gnadebergil õnnestus küll õiget kuuli tabada, kuid sisse midagi ei läinud. Seejärel tegi vastane hea kaitselöögi ja tundus, et initsiatiiv ei ole enam meie mehe käes. Siis aga tegi Karl ühe turniiri parima löögi (hüppelöögist kombinatsioon kus nr 5 lõi sisse kuuli nr 8) ja suutis lüüa sisse ka kõik ülejäänud kuulid. Selle tulemusega oli Karl kindlustanud endale koha poolfinaalis ja medali MM-ilt, seisab Eesti Piljardiliidu pressiteates.

Kolmandad kohad saavutasid Jori Narvola Soomest ning Serbia esindaja Lazar Kostic (poolfinaalis 6:9 kaotus Gnadebergile).

«Hoolimata asjaolust, et kõik teavad, milleks Karl võimeline on, tundub see siiani pisut uskumatu, et väikeses Eestis liigub nüüdsest ringi piljardi juunioride maailmameister. See on võrratu punkt Eesti Piljardiliidu 25. juubeliaastale,» ütles Eesti Piljardiliidu esindaja Kristjan Kuusik peale finaalkohtumist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles