Iljuštšenko püstitas Eesti rekordi 1.92

Anna Iljuštšenko
Anna Iljuštšenko Foto: Sille Annuk

Anna Iljuštšenko püstitas Võrus toimuvatel kergejõustikuklubide karikavõistlustel kõrgushüppes 1.92ga Eesti rekordi.

Varem olid 1.91 ületanud nii Sven Andresoo käe all treeninud Viktoria Leks ja Iljuštšenko ise.

Martin Kutmani käe all harjutav Iljuštšenko on tänavusel hooajal heas hoos olnud: kahel võistlusel on ta ületanud ka 1.88.

Iljuštšenko esindas Eestit ka Pekingi olümpial, mille normi ta ületas viimasel hetkel Belgias, Oordegemis. Olümpiamängudel sai ta 1.89ga 21. koha.

Klubide karikavõistlused võitis meeste arvestuses Pärnu klubi Altius ning naiste seas Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi.

Ksenija Balta võitis klubide karikavõistlustel 8,31ga 60 meetri tõkkejooksu ja 7,54ga 60 meetri jooksu. Andres Raja oli 60 meetri tõkkejooksus 7,96ga parim. Kaugushüppe võitis Jaanus Uudmäe 7.36ga.