«Tore on seda tiitlit vastu võtta, kuigi, kui sa oled sportlane olnud, siis sa tead, et sportlasena saad sa tunnustuse iseenda saavutuste eest, aga treenerina tunnustatakse sind, kui keegi teine midagi saavutab,» ütles kahtedel olümpiamängudel sportlasena käinud ja varasemalt mitmeid kordi Eesti parimaks meestriatleediks valitud Albert pressiteates.
«Ma arvan, et mul on treenerina veel pikk teekond minna ja ma arvan, et need saavutused, mida noored korda saatsid, on küll väga toredad, aga ka neil on veel pikk tee minna.»
Albert juhendab igapäevaselt 21CC triatloniklubi saavutussportlaste gruppi Tr1hards ning mitmeid harrastajaid. Noorte Euroopa meistrivõistlustel pälvisid tema juhendatavad Gregor Rasva 9. ja Liis Kapten 25. koha. Teatevõistkond koosseisus Rasva, Kapten, Oskar Hein ja Etriin Etverk sai aga kõrge 12. koha, mis on eestlastele läbi aegade parim tulemus. Ironmani maailmameistrivõistlustel Hawaiil teenis Timmo Jeret oma vanuseklassis 3. koha ajaga 8:49.16.
«Ma olengi vaadanud enda tööd grupipõhiselt: kas ma olen suutnud viia grupis kõiki edasi? Sel aastal, kui peale vaadata ja mõned objektiivsed põhjused, nagu kaitsevägi jms välja võtta, on kõik grupiliikmed suutnud sammu võrra edasi astuda,» jätkas Albert.
«Lihtsalt mõned grupiliikmed astusid nii palju, et neid sai ka rahvusvahelisel areenil tähele panna. Kui me vaatame Eesti 12. kohta teatetriatloni EMil, siis meie viimase vahetuse võistleja Etriin Etverk jooksis reaalselt finišisprinti Šveitsiga. Kui me võtame, millised vahendid on Šveitsis tegeleda noorte triatleetidega ja millised vahendid on Eestil, siis see vahe on üüratu, alustades palgaliste treenerite või treeningtingimustega.