BLOGI ⟩ Saudid näitasid taas sisu, kuid eksisid penaltil ja kaotasid. Lewandowski sai viimaks punni eest (1)

Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. Foto: KAI PFAFFENBACH/REUTERS/Scanpix

Avavoorus Argentinat ja Lionel Messit ohjanud Saudi Araabia tegi südi partii ka teises alagrupimängus Poola vastu, kuid punktist, rääkimata kolmest, sellest siiski ei piisanud. Poolakad võitsid kohtumise 2:0.

Saudid asusid kohe esimestest minutitest tõestama, et avavooru võit Argentina üle polnud juhuslik «tööõnnetus» ning ohustasid korduvalt Poola väravat. Kuigi oldi ohtlikud, siis i-le see täpp jäi neil siiski panemata.

Seda, kuidas seda täpikest panna, näitasid 39. minutil ette hoopis poolakad. Väravavaht Wojciech Szczesny avas pika palli paremkaitsja Matty Cashi peale, kes seejärel äärel kamraadiga kokku mängis ning ennast overlap'iga tsenderduspositsioonile mängus.

Värava ette pandud pall jõudis Robert Lewandowskile, kelle pealelöögi saudide väravavaht Mohammed Al-Owaisi tõrjus. Poolakate staarründaja läks aga pallile järgi ja lükkas selle Piotr Zielinskile, kes 6-7 meetri pealt nahkkera seejärel võrku virutas.

Neli minutit hiljem tekkis saudidel suurepärane võimalus viigistada, kui VARi abiga teenisid nad penalti. Nimelt kukutas Krystian Bielik kastis Saleh Al-Shehri. Lööma asus Salem Al-Dawsari, kuid tema ürituse tõi nurgast ära Szczezny.

Vähe sellest, väravavaht tõrjus seejärel ka Mohammed Al-Burayki 6-7 meetri pealt tehtud jätkuürituse!

Saudid ei lasknud tagasilöögist ennast esialgu häirida lasta ning jätkasid teisel poolajal veelgi marulisemalt ründamist. Poola kasti küll jõuti, kuid ülemäära ohtlikke olukordi siiski ei tekitatud. Tõsi, paaril-kolmel korral tuli väravavaht Szczesnyl ikkagi päevaraha välja teenida.

Tegelikult kulgeski teine poolaeg vaat, et täielikult saudide kontrolli all, kuniks Poola, pärast keskväljal palli võitmist, kiirrünnakutest jooksu pääses.

Esmalt juhtus see 63. minutil ning tulemusena saatis Arkadiusz Milik peaga palli saudide väravalatti. Teistkordselt kaks minutit hiljem, kui lööjaks Lewandowski ja tulemuseks ragisenud väravapost.

Pärast seda jätkus taas saudide surve, kuniks 82. minutil nad ise murdusid. Tagant ehitama hakates eksis enda kasti ees söödu omaksvõtul Abdulellah Al-Malki. Lewandowski oli seda noolimas ning lõikas palli vahelt, tõstis pilgu – fikseerimaks, kus on väravavaht – ning skooris.

Tolle tabamusega murdis Lewandowski ka enda needuse, sest eelmise nelja MM-kohtumisega polnud staarründaja veel skoorinud. Needuse-jutud said mõistagi eriti hoogu juurde pärast Mehhiko vastu eksinud penaltit.

Muideks, too tabamus oli Lewandowskile koondisekarjääri 77., millega ta tõusis maailma kõigi aegade edetabelis esikümnesse, samale pulgale Pelega. Eespool on vaid: Hussein Saeed (78, Iraak), Godfrey Chitalu (79, Zambia), Ali Mabkhout (80, Araabia Ühendemiraadid), Sunil Chhetri (84, India), Ferenc Puskas (84, Ungari), Lionel Messi (92, Argentina), Ali Daei (109, Iraan) ja Cristiano Ronaldo (118, Portugal).

90. minutil oli Lewandowskil hiilgav šanss ka enda teine lüüa, kuid väravavahiga silmitsi pääsenuna ta tõstmisüritus ebaõnnestus.

Kahe vooru järel on Poolal seega ette näidata neli punkti, saudid istuvad jätkuvalt kolme peal. Grupi ülejäänud liikmed Argentina ja Taani peavad oma teise vooru kohtumise hiljem.

Standings provided by Sofascore

Kohtumise käekäiguga on võimalik lähemalt tutvuda allolevas blogiaknas.

Saudi Araabia lõhkas avavoorus jalgpalli MMi ajaloo suurima üllatuspommi, kui alistas taktikaliselt küpse mänguga ja suluseisulõkse kasutades 2:1 Argentina.

Poola turniir sai alguse mõrumagusa 0:0 viigiga Mehhiko vastu. Mõrumagus sellepärast, et nende suurim staar Robert Lewandowski eksis seal penaltil.

Meeskondade koosseisud MMiks:

Poola:

Väravavahid: Wojciech Szczesny (Juventus), Lukasz Skorupski (Bologna), Kamil Grabara (Kopenhaagen)

Kaitsjad: Kamil Glik (Benevento), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Jan Bednarek (Aston Villa), Matty Cash (Aston Villa), Robert Gumny (Augsburg), Artur Jedrzejczyk (Varssavi Legia), Jakub Kiwior (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont), Nicola Zalewski (AS Roma)

Poolkaitsjad: Krystian Bielik (Birmingham City), Przemyslaw Frankowski (RC Lens), Kamil Grosicki (Szczecini Pogon), Jakub Kaminski (Wolfsburg), Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab Riyadh), Michal Skoras (Poznani Lech), Damian Szymanski (AEK FC), Sebastian Szymanski (Feyenoord), Piotr Zielinski (Napoli), Szymon Zurkowski (Fiorentina)

Ründajad: Robert Lewandowski (Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piatek (Salernitana), Karol Swiderski (Charlotte FC)

Saudi Araabia:

Väravavahid: Mohammed Al-Owais (Al-Hilal), Mohammed Al Rubaie (Al-Ahli), Nawaf Al-Aqidi (Al-Nassr).

Kaitsjad: Yasser Al-Shahrani (Al-Hilal), Mohammed Al-Breik (Al-Hilal), Ali Al-Bulaihi (Al-Hilal), Sultan Al-Ghanam (Al-Nassr), Saud Abdulhamid (Al-Hilal), Abdulelah Al-Amri (Al-Nassr), Hassan Tambakti (Al-Shabab), Abdullah Madu (Al-Nassr).

Poolkaitsjad: Salman Al-Faraj (Al-Hilal), Salem Al-Dawsari (Al-Hilal), Nawaf Al-Abed (Al-Shabab), Abdullah Otayf (Al-Hilal), Hattan Bahebri (Al-Shabab), Mohamed Kanno (Al-Hilal), Abdulellah Al-Malki (Al-Hilal), Sami Al-Najei (Al-Nassr), Ali Al-Hassan (Al-Nassr), Nasser Al-Dawsari (Al-Hilal), Abdulrahman Al-Aboud (Al-Ittihad), Riyadh Sharahili (Abha).

Ründajad: Firas Al-Buraikan (Al-Fateh), Saleh Al-Shehri (Al-Hilal), Haitham Asiri (Al-Hilal).