Daniel Ricciardo naaseb Red Bulli

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Daniel Ricciardo kannab pärast 2018. aastat taas Red Bulli värve.
Daniel Ricciardo kannab pärast 2018. aastat taas Red Bulli värve. Foto: Andrej Isakovic

McLareni vormel 1 meeskonnast üle parda visatud Daniel Ricciardo naaseb tulevaks hooajaks Red Bulli, täites seal kolmanda ehk varusõitja kohustusi.

«Mu naeratus ütleb siinkohal kõik. Olen tõeliselt põnevil, et saan 2023. aastaks Red Bulli naasta,» sõnas austraallane pressiteate vahendusel. «Mul on Red Bullis oldud ajast väga palju häid mälestusi. Olen siiralt tänulik Christian Hornerile ja Helmut Markole, kes mu tagasi võtsid. Nüüd saan anda oma panuse parima vormel 1 meeskonna jaoks ning samal ajal on mul aega, et enda akusid laadida.»

Ricciardo debüteeris vormel 1 sarjas 2011. aastal just Red Bulli tütarvõistkonna Toro Rosso ridades. Punaste pullide esindusmeeskonda ülendati ta 2014. aastal ning nende vormeliga kihutas ta 2018. aasta lõpuni. Sealjuures, just Red Bulli masina roolis Ricciardo oma karjääri kaheksast etapivõidust seitse.

Viimased kaks aastat veetis austraallane McLarenis, tänavu platseerus ta hooaja kokkuvõttes 11. kohale. Tulevat aastat Red Bullis kavatseb Ricciardo võtta kui vaheaastat, et 2024. aastal taas mõnes meeskonnas põhisõitjana jalg ukse vahele saada.  

«Danieli taasliitumine on suurepärane uudis. Ta on tohutult andekas sõitja ja särava iseloomuga. Lisaks kolmanda sõitja rollile aitab Daniel meil autot arendada ning rikastab meie meeskonda oma kogemuste ja teadmistega,» lausus Red Bulli tiimipealik Christian Horner.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles