Saada vihje

BLOGI Šveits hoidis Kameruni jalgpallureid ohjes ja avas MMil võiduarve

Copy
Kas viimasel ajal vigastuste küüsis olnud Šveitsi koondise esikinnas Yann Sommer saab postide vahele asuda?
Kas viimasel ajal vigastuste küüsis olnud Šveitsi koondise esikinnas Yann Sommer saab postide vahele asuda? Foto: Michael Buholzer/Keystone via AP/SCANPIX

Jalgpalli MMi viienda päeva esimeses mängus alistas G-alagrupis Šveits Kameruni 1:0. Postimees tegi mängust otseblogi.

Euroopa ja Aafrika koondised olid sel MMil seni omavahel kohtunud kolmes mängus. Kui hakatuseks alistas Holland Senegali 2:0, siis seejärel jäid nii mängudes Taani–Tuneesia kui ka Horvaatia–Maroko väravad löömata.

Ka Šveitsi ja Kameruni mängu esimene poolaeg möödus mitte ainult väravateta, vaid ka võimalustevaeselt. Tegemist oli teise korraga Kameruni MM-mängude ajaloos (esimene 2002 Saksamaa vastu!), mil esimesel poolajal ei teinud vastased nende väravaraami ühtegi pealelööki. Puurivahi Andre Onana seljatagust šveitslased mõnel korral küll ohustasid – nagu ka Aafrika tiim Yann Sommeri valdusi –, kuid 0:0 oli vaheajaks õiglane tulemus.

Kui teisest poolajast oli mängitud veidi üle kahe minuti, avati skoor. Šveits tegi kiirete ja täpsete söötudega rünnaku, pall jõudis paremale äärele Xherdan Shaqirile, too söötis karistusala keskele kaitsjate vahele täiesti üksi jäänud Breel Embolole ning sellelt positsioonilt oli raskem mööda, kui sisse lüüa.

Edasist mängu käiku kontrollisid šveitslased hästi ja võitsid teenitult. Vv Sommeril tööd ülemäära polnud, ning kui oli, siis täpselt nii palju, kus kõik tema kontrolli all püsis. Kameruni vaevas sama häda, mis Musta Aafrika meeskondi sageli – mängitakse küll tublilt, kuid kokkuvõttes on organiseeritus vastasest nõrgem ning see ei luba tulemust saavutada.

Hoopis Šveitsil avanes teravatest vasturünnakutest paremaid võimalusi eduseisu suurendamiseks, aga sellega enam hakkama ei saadud.

G-grupi teises avavooru mängus lähevad täna kell 21 vastamisi Brasiilia ja Serbia.

Enne mängu:

Euroopa ja Aafrika koondised on sel MMil seni omavahel kohtunud kolmes mängus. Kui hakatuseks alistas Holland Senegali 2:0, siis seejärel jäid nii mängudes Taani–Tuneesia kui ka Horvaatia–Maroko väravad löömata. Kuidas läheb Šveitsil ja Kamerunil?

Šveitslased viivad praegu regulaarselt kirikusse küünlaid, et nende superstaarist väravavaht Yann Sommer kuidagigi MMil mängida saaks. Puurivaht tegi oktoobris liiga oma hüppeliigesele ega ole sellest asjast minutikski enam väljakule astunud. MMi koosseisu ta küll lisati, kuid samas võib Šveitsi koondise nimekirjast leida kokku neli väravavahti. Fakt, mis kõneleb siinkohal vist iseenda eest...

Kamerun pole samal ajal pidanud vigastuste üle pead murdma. Peatreener Rigobert Song jättis küll mõned staažikamad pallurid – Michael Ngadeu, George Mandjeck ja Clinton N'Jie – MMile sõitnud koondisest välja, kuid seda mitte vigastustest tulenevalt.

Šveits on pidanud tänavu üheksa kohtumist, millest võitnud kõigest kolm. Nigel protsent, kuid see paraneb märgatavalt, kui võtta arvesse, et neil tuligi pallida Euroopa eliidis ehk Rahvuste liiga A-tasandil.

Seal kuuluti ühte gruppi Tšehhi, Portugali ja Hispaaniaga, kelle vastu kolm nimetatud võitu juunis ja septembris ka teeniti. MMi eel prooviti rammu veel ka ühe Aafrika koondisega, kuid sellest jäid suhu hapud viinamarjad: Ghanale kaotati 0:2.

Kamerun on tänavu pidanud koguni 14 kohtumist ja võitnud nendest kuus. Või siis kaheksa, sest kaks viigimatši pärinevad Aafrika Rahvuste Karikalt, kus tegelikult penaltiseeria järel võideti.

Sügisesed kohtumised domineerivate lõvide jaoks – nõnda Kameruni kutsutakse – liiga domineerivalt ei möödunud. Kõigepealt kaotati Usbekistanile ja Lõuna-Koreale, seejärel viigistati Jamaica ja Panamaga.

Meeskondade koosseisud

Šveits

Väravavahid: Gregor Kobel (Dortmundi Borussia), Yann Sommer (Mönchengladbachi Borussia), Jonas Omlin (Montpellier), Philipp Köhn (Salzburg)

Kaitsjad: Manuel Akanji (Manchester City), Eray Cömert (Valencia), Nico Elvedi (Mönchengladbachi Borussia), Fabian Schär (Newcastle United), Silvan Widmer (Mainz), Ricardo Rodriguez (Torino), Edimilson Fernandes (Mainz)

Poolkaitsjad: Michel Aebischer (Bologna), Xherdan Shaqiri (Chicago Fire), Renato Steffen (Lugano), Granit Xhaka (Arsenal), Denis Zakaria (Chelsea, laenul Juventusest), Fabian Frei (Basel), Remo Freuler (Nottingham Forest), Noah Okafor (Salzburg), Fabian Rieder (Young Boys), Ardon Jashari (Lutsern)

Ründajad: Breel Embolo (Monaco), Ruben Vargas (Augsburg), Djibril Sow (Frankfurdi Eintracht), Haris Seferovic (Galatasaray, laenul Benficast), Christian Fassnacht (Young Boys)

Kamerun

Väravavahid: Devis Epassy (Abha Club), Simon Ngapandouetnbu (Marseille), Andre Onana (Milano Inter)

Kaitsjad: Jean-Charles Castelletto (Nantes), Enzo Ebosse (Udinese), Collins Fai (Al-Tai), Olivier Mbaizo (Philadelphia Union), Nicolas Nkoulou (Thessaloniki Aris), Tolo Nouhou (Seattle Sounders), Christopher Wooh (Rennes)

Poolkaitsjad: Martin Hongla (Verona), Pierre Kunde (Olympiakos), Olivier Ntcham (Swansea City), Gael Ondoua (Hannover 96), Samuel Oum Gouet (Mechelen), Andre-Frank Zambo Anguissa (Napoli)

Ründajad: Vincent Aboubakar (Al-Nassr), Christian Bassogog (Shanghai Shenhua), Eric-Maxime Choupo Moting (Müncheni Bayern), Souaibou Marou (Coton Sport), Bryan Mbeumo (Brentford), Nicolas Moumi Ngamaleu (Young Boys Berne), Jerome Ngom (Colombe Dja), Georges-Kevin Nkoudou (Besiktas), Jean-Pierre Nsame (Young Boys), Karl Toko Ekambi (Lyon)

Märksõnad

Tagasi üles