R, 9.12.2022

Kinoteatrilt kriitikat saanud Pohlak läheb esmaspäeval ETVsse

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Kinoteatrilt kriitikat saanud Pohlak läheb esmaspäeval ETVsse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aivar Pohlak.
Aivar Pohlak. Foto: Eero Vabamägi

ERRi spordiuudiste juht Rivo Saarna rääkis Postimehele, et väga oluline on eristada meediat ning ajakirjandust ja toonitas, et Kinoteatri saated ei ole ajakirjandus, vaid meelelahutus.

Saates käsitletavad teemad on paljuski võetud ajakirjandusest ning võivad anda põhjuse ajakirjanduslikuks käsitlemiseks, aga Kinoteatri MM Katarsis on tema sõnul selgelt huumori- ja satiirisaade.

«Kinoteatri meeskond saate sisu loojana on terav, osutates kriitiliselt olulisele, balansseerides samal ajal liialduste ning eetika piiril. On vaatenurga küsimus, kas see lõhestab või tervendab ühiskonda? Sarnast teravat, jõulist ning ühiskonnas kõneainet pakkunud satiiri ja huumorit on Eestis tehtud ka varem – näiteks Tujurikkuja, Kreisiraadio. Minu isiklik arvamus on, et huumorit ja satiiri võiks meedias, sh Eesti Rahvusringhäälingus, olla rohkemgi,» ütles Saarna.

ERRi sporditoimetuse juht Rivo Saarna.
ERRi sporditoimetuse juht Rivo Saarna. Foto: Ülo Josing

Küsimusele, kas jalgpalliliit on omalt poolt andnud ERRile saatelõikude kohta ka tagasisidet või püüdnud neid kuidagi «vaigistada» vastas Saarna, et neil on jalgpalliliiduga omavahel tihe ja hea koostöö. Omavahel kõneldes on küll vahetatud arvamusi, kuid jalgpalliliit pole püüdnud programmi mõjutada või avaldada survet mistahes programmide sisu või edastamise osas.

«ERR on kõigi oma programmide sisuvalikutes sõltumatu. Eesti Jalgpalliliidul ning Aivar Pohlakul on sarnaselt Kinoteatriga võimalus oma seisukohti meie programmis esitada. Eile oli jalgpallistuudios EJLi arendusdirektor Mihkel Uiboleht ning esmaspäeval ootame jalgpallistuudiosse alaliidu president Aivar Pohlakut,» lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles