R, 9.12.2022

Pohlak ei võta huumorisaadet isiklikult

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Pohlak ei võta huumorisaadet isiklikult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aivar Pohlaku ametiaeg jalgpalliliidu presidendina kestab vähemalt 2025. aastani.
Aivar Pohlaku ametiaeg jalgpalliliidu presidendina kestab vähemalt 2025. aastani. Foto: Konstantin Sednev

Kui esmaspäevases saates oli Kinoteatri saatelõik Eesti Jalgpalli Liidu suhtes kriitiline nende väheste selgete sõnumite tõttu, siis kolmapäevases saates võeti ette Eesti jalgpall põhjalikumalt.

Saates viidati, et jalgpalliliidu juht Aivar Pohlak on olnud ametis juba aastakümneid, kuid Eesti jalgpalli seisund pole suures plaanis paranenud. Mängu toodi ka ajakirjandusest läbi käinud väited Pohlaku kohta: näiteks see, kuidas jalgpalliliidu hümni tegi Pohlaku tütre abikaasa ja kuidas käis Lilleküla staadioni ostmine.

Saates mängis Pohlaku karakterit Tõnis Niinemets, kellega Henrik Kalmet viis läbi näideldud intervjuu, mille lõpuks Pohlaku karakter küsimuste peale ärritus.

«Maksupettused, koduvägivald, ajakirjanduse tasalülitamine – Pohlaku ülemkäik on nagu ülemlaul 90ndate inimesele. Või nagu EKRE ütleks – ministrikandidaadile. Eesti Jalgpalli Liidu president on hetkel juhatuse liige 12-s erinevas ettevõttes või ühingus. Ei pea olema feministeeriumist, et ära tunda võimuprobleemiga meest. Nagu Macbeth (Shakespeare'i näidend - toim.) oma naisega, ammu ümberpiiratud, keeldub ta põhimõtteliselt oma vigu tunnistamast,» luges Kalmet ette monoloogi.

Pohlak ise ütles, et ei pea õigeks tõstatatud teemadel diskuteerimist ning ta ei soovi seda teha. Samuti tõi ta välja ERRi väite, et tegemist ei ole ajakirjanduse, vaid meelelahutusega. «Mis puudutab isiklikku seisukohta ja tundemaailma, siis püüan sarnaseid olukordi võtta väljakutsena iseendale ja oma elu põhimõtetele. Üks sellistest on reegel mitte solvuda ega võtta asju isiklikult, vastasel korral võin isegi muutuda maailma lõhestajaks ning inimeste tühistajaks,» ütles ta Postimehele.

Märksõnad
Tagasi üles