R, 9.12.2022

BLOGI ⟩ Kristjan Ilves sai MK-hooaja avastardil kuuenda koha

Postimees Sport
Kristjan Ilves sai MK-hooaja avastardil kuuenda koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Flawia Krawczyk/Eesti Suusaliit

Kahevõistluse MK-hooaeg algas sel nädalavahetusel Soomes Rukal. Reedel toimunud võistlusel sai eestlane Kristjan Ilves kuuenda koha, samal positsioonil lõpetas ta ka hüppevõistluse. Postimees vahendas sündmusi otseblogis.

Enne võistlust

Reedel osaleb hüppevõistlusel 52 meest, Ilves on stardijärjekorras 48. Neljapäeval peetud proovivõistlusel näitas Kristjan Ilves lendu, millega ta ise kindlasti rahule ei jää.

Eelmisel hooajal MK-sarja kokkuvõttes viienda koha teeninud ning hüppajate seas teise koha noppinud Ilves selgitas sel nädalal Postimehele, et vorm on tal korralik. Esimese MK-etapi proovivõistlusel selgus, et võistushüppel tuleb korrektuure teha, et kõrgesse mängu kerkida.

Stardinumbriga 48 hüppetornist alla tulnud Eesti kahevõistleja sai korralikud tuuleolud, mille najalt kandus tema õhulend 130 meetri peale. Koos kohtunike hinnetega sai Ilves tulemuseks 135,7 punkti, mis andis 11. koha. Proovivõistluse võitis austerlane Mario Seidl, kes lendas lausa 145,5 meetrit ning teenis 159,6 punkti.

Rukal on kavas kolm võistlust. Reedel järgneb hüpetele 5, laupäeval 10 kilomeetri suusasõit. Pühapäeval läbitakse rajal kõigepealt ühisstardist 10 kilomeetrit ning alles siis tehakse hüpe.

Märksõnad
Tagasi üles