Tubli algus: Eesti suusataja mahtus esimese MK-etapi distantsisõidul 20 sekka

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Martin Himma.
Martin Himma. Foto: Tairo Lutter

Rukal peetaval murdmaasuusatamise MK-etapil jõudsid Eesti mehed Martin Himma ja Alvar Johannes Alev 10 km eraldistardist klassikasõidus kindlalt punktikohale.

Tõsi, tänavu teenib MK-punkte 30 asemel 50, ent ka vana süsteemiga olnuks Himma mäel. 23-aastane suusataja lõpetas 84 mehe konkurentsis 20. kohal. Muide, veel poolel maal oli ta alles 46.

Võidumehele Johannes Høsflot Klæbole kogunes Himmal kaotust 1.15,9. Siiski tasub ära märkida, et Norra äss edestas lähimat jälitajat Pål Golbergi 20,5 ning tema omakorda kolmandaks tulnud Martin Løwstrøm Nyengetit 7,5 sekundiga.

Samuti tõusvas tempos sõitnud Alev lõpetas 33. real. Tema jäi Klæbole alla 1.27,4. Kolmas Eesti mees Kaarel Kasper Kõrge pidi leppima 72. kohaga (+2.30,2).

20 paremat:

Naiste samal distantsil olid tipus rootslannad. Võitis Ebba Andersson ajaga 24.49,6. Teine oli tema kaasmaalane Frida Karlsson (+5,7), kolmas sakslanna Katharina Henning (+13,3).

Ainsa eestlannana stardis olnud Aveli Uustalu lõpetas 61 sportlase konkurentsis 53. kohal. Kaotust võitjale kogunes 3.02,3.

Homme on Rukal kavas 20 km vabatehnika jälitussõidud.