Uskumatu partii: Kalev/Cramo hoidis vastase veerandajal 4 punkti peal, aga sai ikka lüüa

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Alles kolmapäeval madistas Kalev/Cramo eurosarjas Kiievi Budivelnikiga.
Alles kolmapäeval madistas Kalev/Cramo eurosarjas Kiievi Budivelnikiga. Foto: Madis Veltman

Kalev/Cramo pidas täna esimese mängu Põhja-Euroopa korvpalliliigas (ENBL). Õismäel hiljuti avatud Ring spordihoones tuli tunnistada Poola klubi Zielona Gora 74:69 paremust.

Pärast võrdset avapoolaega rullus lahti üsna kummaline stsenaarium. Pärast poolajapausi kulus Kalevil esimese korvi viskamiseks 8 sekundit üle 6 minuti. Selleks hetkeks oli 38:40 kaotus kasvanud 38:61 peale. Neljandiku kaotasid võõrustajad lõpuks 9:30.

Ent seejärel alles hakkas juhtuma.

Viimast veerandaega alustas Kalev omakorda 23:0 vahespurdiga. Vastased jõudsid korvini 6 minuti ja 20 sekundi möödudes. Kuigi meie mehed võitsid VTB Ühisliigast tuttav Zielona Gora vastu otsustaval neljandiku 22:4, ei õnnestunud august lõplikult välja ronida.

Kalevi parim oli 14 punktiga Oleksandr Kovliar. Teist mängu järjest ei käinud platsil tagaliini liider Alterique Gilbert, pingile jäi ka Tanel Kurbas. Kõva koormuse sai Zigmars Raimo, kes pole tähtsates mängudes platsile saanud. Lätlane viskas 19 minutiga 2 silma.

Väga tiheda graafikuga kalevlased hõlpu ei saa. Juba homme kohtutakse ENBLi teises matšis Õismäel tuttava Kosovo satsi Prištinaga, kellest saadi septembris jagu FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonis.

Tõenäoliselt ongi Heiko Rannula tüüritava tiimi fookus viimati nimetatud eurosarjal. Kolmapäeval kohtutakse kodusaalis alagrupiturniiri viimases voorus Brindisiga. Kalevil on edasipääsuks varu 19-punktilise kaotuse jagu.

ENBLi A-grupis, kuhu kuulub Eesti klubidest ka TalTech/Optibet, on seni peetud kaks mängu. Teises pundis, kus müttab ka Tartu Ülikool Maks & Moorits pole veel mängudega alustatud.