VIDEO ⟩ Kullamäe ja Lietkabelis kindlustasid teist kohta, Tass tegi Hispaanias korraliku debüüdi

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kristian Kullamäe palliga.
Kristian Kullamäe palliga. Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys/Facebook

Kristian Kullamäe aitas Panevėžyse Lietkabelise taas võiduni Leedu korvpalli kõrgliigas, Hispaania meistrisarjas debüteeris Manresa eest Matthias Tass.

Uimaselt alustanud Lietkabelis kaotas koduplatsil tabeli keskmiku Klaipeda Neptunase vastu avaveerandi 13:19. Vaikselt ärgati, aga pikale pausile mindi ikkagi neljapunktilises kaotusseisus. Riietusruumidest naasti aga hoopis uues kuues.

Võõrustajad võitsid kolmanda veerandaja 27:9 ja sellega oli matši saatus suuresti selge. Viimase neljandiku keskapaigas jõudis Neptunas kahe silma kaugusele, ent mitte viigini või juhtima. 1.35 enne lõpuvilet oli Lietkabelise edu juba 80:69, lõpuks 80:73.

Pingilt sekkunud Kullamäe täna mängu väga palju enda peale ei võtnud. Eesti koondise mängujuht viskas 18 minutiga 5 punkti (kahesed 2/1, kolmesed 2/1), jagas 3 tulemuslikku söötu ja noppis 2 lauapalli. Satsi parim oli 28 silma põrutanud Jamel Morris.

Kahe kaotuse kõrvale kaheksanda võidu teeninud Lietkabelis kindlustas tabeli teist kohta. Liider Kaunase Žalgiris on üheksast kohtumisest kaotanud ühe.

Standings provided by Sofascore

Juba eelmisel nädalal klubi juurde jõudnud Tass tegi nüüd Hispaania klubi eest debüüdi. Eesti koondise tsenter sekkus pingilt, ent teenis ligi 22 minutit. Ta viskas 7 silma (kahesed 5/3, vabavisked 1/1, kolmesed 2/0), noppis 2 lauda ja jagas 2 resultatiivset söötu.

Kahjuks sellest võiduks ei piisanud. Manresa kaotas võõral väljakul Cran Ganariale 88:99.

Tassi koduklubi on kahe võidu ja kuue kaotusega eelviimasel, 17. kohal.