BLOGI Võimalusi raisanud Serbia mängis pöörase stsenaariumiga matšis maha 3:1 edu

Serbia (valges) oli Kameruni vastu justkui peal, ent ippon jäi tegemata.
Serbia (valges) oli Kameruni vastu justkui peal, ent ippon jäi tegemata. Foto: Pavel Golovkin/AP/Scanpix

Jalgpalli MMi kaotusega alustanud Kamerun ja Serbia mängisid teises voorus uskumatu stsenaariumiga etenduses 3:3 viiki.

Kogu mäng käis korralikult üles-alla. Serbia alustas paremini, ent luhta läksid mitmed head võimalused. Siis kingiti vastastele tühja koha pealt nurgalöök, mille Kamerun kohe ka ära kasutas. Täpne oli Jean-Charles Castelletto, kes suuna palli meetrilt tühja võrku

Aafriklased said tabamusest indu juurde ning kontrollisid järgmised kümmekond minutit sündmuste käiku. Nad olid lähedal – taas vastase apsust – lähedal ka teisele.

Poolaja lõpp kuulus aga taas Serbiale. Alustuseks tõi esimesel üleminutil tabloole viigi Strahinja Pavlovic. Kaks ja pool minutit hiljem viis Sergej Milinkovic-Savic nad juba juhtima.

Teise poolaja alguses olid ohjad kindlalt Serbia käes, üsna kiiresti, 53. minutil jõuti ka 3:1 eduni. Kameruni kaitse suured augud kasutati ära poolkiire vasturünnakuga.

Serblased tegid vastase kastis või selle lähistel vabalt neli söötu. Löögivõimalusi oli mitmel mehel, lõpuks mängiti Aleksandar Mitrovic täiesti tühjale puurile. Viimase söödu lükkas Andrija Zivkovic.

Tundus, et edasine on vaid lõppseisu vormistamine. Aga...

Kamerunile piisas punkti päästmiseks pooleteist minutist. Pingilt sekkunud Vincent Aboubakar hammustas kahel korral katki Serbia haleda suluseisulõksu.

63. minutil lõi ta 2:3 värava. Vaid mõni hetk hiljem andis söödu Eric Maxim Choupo-Motingil, kes tõi tabloole 3:3.

Serbial oli viimasel pooltunnil veel ridamisi võimalusi, ent teiste seas luhtasid neid ässad Mitrovic ja Dusan Tadic.

Serbia oli mänguliselt parem, ent oma lohakus nii rünnakul kui ka kaitses maksid kaks punkti.

Enne mängu

Agressiivselt tegutsenud Serbia pusis avamängus MMi suursoosikule Brasiiliale kõvasti vastu tunnikese. Lõpuks saadi Richarlisoni kahe tabamuse tõttu siiski 0:2 lüüa.

Kamerun pidas üsna võrdse partii Šveitsiga. Otsustavaks sai Breel Embolo värav teise poolaja hakul.

Pigem läheb omavahelisele mängule kerge soosikuna vastu Serbia. Küll aga on selge, et kaotaja seis läheb väga keeruliseks.

Kameruni koosseis

Väravavahid: Andre Onana (Milano Inter), Devis Epassy (Abha), Simon Ngapandouetnbu (Marseille)

Kaitsjad: Nicolas Nkoulou (Aris), Collins Fai (Al-Tai), Nouhou Tolo (Seattle Sounders), Jean-Charles Castelletto (Nantes), Olivier Mbaizo (Philadelphia Union), Enzo Ebosse (Udinese), Christopher Wooh (Rennes)

Poolkaitsjad: Andre-Frank Zambo Anguissa (Napoli), Pierre Kunde (Olympiacos), Samuel Gouet (Mechelen), Martin Hongla (Hellas Verona), Gael Ondoua (Hannover), Olivier Ntcham (Swansea), Jerome Ngom Mbekeli (Mfou Apejes)

Ründajad: Vincent Aboubakar (Al-Nassr), Eric Maxim Choupo-Moting (Müncheni Bayern), Karl Toko Ekambi (Lyon), Christian Bassogog (Shanghai Shenghua), Moumi Ngamaleu (Moskva Dinamo), Jean-Pierre Nsame (Young Boys), Bryan Mbeumo (Brentford), George-Kevin Nkoudou (Besiktas), Souaibou Marou (Coton Sport)

Serbia koosseis:

Väravavahid: Predrag Rajkovic (Mallorca), Marko Dmitrovic (Sevilla), Vanja Milinkovic-Savic (Torino)

Kaitsjad: Nikola Milenkovic (Fiorentina), Stefan Mitrovic (Getafe), Strahinja Pavlovic (Salzburg), Miloš Veljkovic (Bremeni Werder), Filip Mladenovic (Varssavi Legia), Srdan Babic (Almeria), Strahinja Erakovic (Belgradi Crvena zvezda)

Poolkaitsjad: Dušan Tadic (Amsterdami Ajax), Filip Kostic (Juventus), Nemanja Gudelj (Sevilla), Nemanja Maksimovic (Getafe), Nemanja Radonjic (Torino), Filip Duricic (Sampdoria), Sergej Milinkovic-Savic (Lazio), Saša Lukic (Torino), Andrija Živkovic (PAOK), Darko Lazovic (Hellas Verona), Marko Grujic (Porto), Uroš Racic (Braga), Ivan Ilic (Hellas Verona)

Ründajad: Aleksandar Mitrovic (Fulham), Luka Jovic (Fiorentina), Dušan Vlahovic (Juventus)