BLOGI ⟩ Ghana murdis haaravas ja väravaterohkes duellis visa Lõuna-Korea

Ghana mehed kasutasid võimalus hästi ja ära teenisid magusa võidu.
Ghana mehed kasutasid võimalus hästi ja ära teenisid magusa võidu. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Jalgpalli MMil H-alagrupis sai Ghana 3:2 jagu Lõuna-Koreast.

Lõuna-Korea alustas matši väga aktiivselt ja teravalt. Esimese paarikümne minuti jooksul rünnati kord ühest, siis teisest äärest ning teeniti kuus nurgalööki. Ent i-le punkti ei õnnestunud panna.

Vaikselt oodanud Ghana kasutas kohe ära oma esimese võimaluse. Vasakult äärelt tulnud trahvilöögi järgse tsenderduse segaduse kasutas ära Mohammed Salisu.

Aafriklased said sealt indu juurde. Mänguohjad saadi paremini enda kätte ning kümmekond minutit hiljem juhiti juba 2:0. Sel korral aitas Jordan Ayew tsenderduse väravasse Mohammed Kudus.

Selleks hetkeks oli Ghana teinud kaks pealelööki: mõlemad sees!

Lõuna-Koreal tekkis poolaja lõpus poolvõimalusi, ent ei midagi väga ohtlikku.

Teine poolaeg oli senise MMi üks ägedamaid. Lõuna-Korea paar vahetust elavdasid nende esitust ning õige pea jõuti ka teenitud tulemuseni. Tarvis läks kahte täpset tsenderdust. Mõlemal puhul oli peaga õiges kohas Guesung Cho, kes skooris 58. ja 61. minutil.

Kui tundus, et Lõuna-Korea saab mängu enda kätte, näitas Ghana taas oma ohtlikkust. Paremalt äärelt tulnud rünnaku lõpetas oma teise tabamuseni jõudnud Kudus. Kusjuures oli ka veidi õnne, sest enne seda lõi Inaki Williams pallist mööda.

Lõpust kujunes korralik närvidemäng. Viimasel veerandtunnil otsis Lõuna-Korea meeleheitlikult väravat. Üks tsenderdus ajas teist taga, Ghana ei saanud üle poolegi. Ent puudu jäi see üks otsustav puude...

Matši lõpus lahvatas ka väike skandaal. Lõuna-Korea teenis 11. üleminutil nurgalöögi, ent peakohtunik Anthony Taylor andis lõpuvile. Selle peale reageeris Aasia tiimi peatreener Paulo Bento nõnda tõsiselt, et sai punase kaardi.

Muide, mängule lisati 10 minutit, ent ka üleajal oli mitmeid mänguseisakuid.

Enne mängu

Huvitava koosseisuga Ghana teenis neljapäeval napi 2:3 kaotuse Portugalilt. Kuigi matši avavärav löödi alles 65. minutil ja aafriklased jäid 1:3 taha, oldi lähedal ka viigile.

Veidi varem peetud mängus hoidis Lõuna-Korea kuival tugeva ründejõuga Uruguay. Tõsi, ka ise ei jõutud sihile. Samas võib teenitud punkt saada edaspidi väga oluliseks.

Ghana ja Lõuna-Korea omavahelises mängus on soosikut võimatu valida. Kihlveokontorid annavad väikese eelise Aasia tiimile.

Lõuna-Korea koosseis

Väravavahid: Kim Seung-gyu (Al-Shabab), Jo Hyeon-woo (Ulsan Hyundai), Song Bum-keun (Jeonbuk Hyundai Motors)

Kaitsjad: Kim Young-gwon (Ulsan Hyundai), Kim Jin-su (Jeonbuk Hyundai Motors), Hong Chul (Daegu), Kim Min-jae (Napoli), Kwon Kyung-won (Osaka Gamba), Kim Moon-hwan (Jeonbuk Hyundai Motors), Kim Tae-hwan (Ulsan Hyundai), Cho Yu-min (Daejeon Hana Citizen), Yoon Jong-gyu (Seoul)

Poolkaitsjad: Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Jung Woo-young (Al-Sadd), Lee Jae-sung (Mainz), Hwang Hee-chan (Wolverhampton), Kwon Chang-hoon (Gimcheon Sangmu), Hwang In-beom (Olympiacos), Na Sang-ho (Seoul), Son Jun-ho (Shandong Taishan), Paik Seung-ho (Jeonbuk Hyundai Motors), Song Min-kyu (Jeonbuk Hyundai Motors), Jeong Woo-yeong (Freiburg), Lee Kang-in (Mallorca)

Ründajad: Hwang Ui-jo (Olympiacos), Cho Gue-sung (Jeonbuk Hyundai Motors)

Ghana koosseis

Väravavahid: Lawrence Ati-Zigi (St. Gallen), Abdul Manaf Nurudeen (Eupen), Ibrahim Danlad (Asante Kotoko)

Kaitsjad: Daniel Amartey (Leicester City), Abdul-Rahman Baba (Reading), Alexander Djiku (Strasbourg), Joseph Aidoo (Celta Vigo), Gideon Mensah (Bordeaux), Denis Odoi (Club Brugge), Tariq Lamptey (Brighton & Hove), Alidu Seidu (Clermont), Mohammed Salisu (Southampton)

Poolkaitsjad: Mohammed Kudus (Amsterdami Ajax), Thomas Partey (Arsenal), Andre Ayew (Al Saad), Elisha Owusu (KAA Gent), Daniel-Kofi Kyereh (St Pauli), Daniel Afriyie Barnieh (Hearts of Oak), Salis Abdul Samed (RC Lens)

Ründajad: Antoine Semenyo (Bristol City), Abdul Fatawu Issahaku (Lissaboni Sporting), Jordan Ayew (Crystal Palace), Kamaldeen Sulemana (Rennes), Osman Bukari (Crvena zvezda), Felix Afena-Gyan (AS Roma), Inaki Williams (Athletic Bilbao), Kamal Sowah (Club Brugge)