R, 3.02.2023

EELVAADE ⟩ Neymar on audis, aga Brasiilia on Šveitsi vastu tematagi selge soosik

OlyBet
Neymar on audis, aga Brasiilia on Šveitsi vastu tematagi selge soosik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Neymari kujutav seinamaal Indias Kolkatas.
Neymari kujutav seinamaal Indias Kolkatas. Foto: Sudipta Das/PACIFIC PRESS/SIPA/Scanpix

Jalgpalli MMil on järg teise vooru mängude käes, G-alagrupis lähevad vastamisi Brasiilia ja Šveits. Kohtumise avavile kõlab 28. novembril kell 18.

Kes on selle mängu soosik?

Brasiilia. Avavoorus Serbiaga peetud mängu (Brasiilia võitis 2:0) viimane pooltund näitas, milleks tänavune suursoosik võimeline on. Kui kord hoog üles saadi, tõi enam-vähem iga rünnak rohkem või vähem ohtu. Samas Šveits on alati olnud sitke meeskond, kelle vastu kellelgi pole kerge. Brasiilia ja Šveits kohtusid alagrupifaasis ka neli aastat tagasi Venemaal, ning kui poolajal, mil lõunaameeriklased juhtisid 1:0, näis, et lõppseisuks kujuneb nii 3:0, siis tegelikkuses jõudis hoopis Kesk-Euroopa tiim 1:1 viigini.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Brasiilia suurim staar Neymar vigastas avavooru mängus hüppeliigest, vahetati 79. minutil välja ja oli pingil pisarais. Selge on see, et vähemalt alagrupiturniiri lõpuni ta kaasa lüüa ei saa. Sama vigastuse tõttu jääb esmaspäevasest mängust eemale ka Danilo. Samas on Brasiilial nendetagi ülitugev koosseis.

Šveitsil oli avamängu eel suur küsimärk põhiväravavaht Yann Sommeri kohal. Sommer igatahes sai kaasa lüüa ja tegi töö eeskujulikult.

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Brasiilia koondise puhul oleks tegelikult paslikum küsida, kes nende koondises pole tõenäoline väravalööja, arvestades, et tänavu on koondise eest skoori teinud Casemiro, Antony, Rodrygo, Vinicius, Paqueta, Bruno Guimaraes, Gabriel Jesus, Marquinhos ja Pedro. See on siis nimekiri ühel korral skoorinutest.

Rohkem kui üks tabamus on ette näidata Raphinhal (x 3), Coutinhol (x 3), Neymaril (x 5) ja Richarlisonil (x 8). Just Richarlison kõmmutas Serbia võrku kaks palli.

Kui Šveitsi koondis on viimastel aastatel vajanud väravaid, vaadati esmajoones kas abikapten Xherdan Shaqiri (110 mängu, 26 väravat) või tipuründja Haris Seferovici (90 mängu, 25 väravat) poole. Need mehed on praeguseks aga karjääri lõpufaasis.

Viimastel aastatel on aina rohkem pead tõstmas hoopis teine edurivimees Breel Embolo, kes on nelja väravaga ka tänavu šveitslaste suurim väravakütt. Ta skooris ka Kameruni vastu.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Pigem kinnist. Võib eeldada, et Šveits vajub enamasti kaitsesse ja brasiillased hakkavad keerutama nagu ümber palava pudru. Vastase kiirete rünnakute ohjeldamiseks on Brasiilia kaitsjatel piisavalt kvaliteeti.

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Brasiilia otsis Serbia vastu end esimese tunni jooksul. Kui aga 1:0 väravaga punn pealt saadi, läksid ka kõik pidurid. Edasist oli lihtsalt nauditav jälgida, Richarlison pani tõelise iluväravaga i-le täpi peale.

Šveits mängis Kameruniga täpselt nii, nagu pidi. Euroopalik organiseeritus allutas ses mängus aafrikaliku lõbusa jalgpalli. Kamerunlased ei saanud oma mängu mängida, tõmbusid krampi ja see kõik Šveitsile sobis. Pärast eduseisu saamist hoiti seda kindlalt.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Märksõnad
Tagasi üles