Taas Pärnu Sadamast jagu saanud Tartu Ülikool edenes karikavõistluste poolfinaali

Toimetas Ville Arike
Märt Rosenthal (paremal) ja Tartu meeskond said Robert Valge ja Pärnu vastu oma tahtmise. Foto: Tairo Lutter

Eesti meeste korvpallikarikavõistlustel jõudis teisena poolfinaali Tartu Ülikool Maks ja Moorits, kes alistas veerandfinaali kordusmängus Pärnu Sadama võõrsil 70:63 ja sai kokkuvõttes 14-punktilise eduga edasi.

Tartlased olid nädal tagasi kodus peetud avamängu võitnud 91:84 ning pääsenuks poolfinaali ka kuni kuue punkti suuruse kaotuse korral. Ent nad haarasid härjal kohe sarvist, juhtisid avaveerandi järel 28:14 ning käristasid poolaja lõpu eel vahe enam kui 20 silmale. Teisel poolajal tulid pärnakad küll lähemale, kuid kahe mängu kokkuvõttes jäi soliidne vahe sisse.

Ühtlaselt tegutsenud võitjaile tõi Jalan McCloud 13, Märt Rosenthal, Leemet Böckler ja Andri Voinalovõtš võrdselt 11 punkti. Pärnu edukamad olid Robert Valge 17 ja Mihkel Kirves 12 punktiga.

Tartu kohtub poolfinaalis BC Kalev/Cramoga, kes oli Rapla Avis Utilitasest kahe mängu kokkuvõttes parem 18 punktiga.

Karikavõistluste poolfinaalid ja finaal peetakse 17. ja 18. detsembril Narvas.