Petter Solberg soovib lähiaastatel tuua tehasetiimi WRCsse

Christopher Krutto
Copy
Petter Solberg (vasakul).
Petter Solberg (vasakul). Foto: Instagram @petterwrc03

2003. aasta autoralli maailmameister Petter Solberg kinnitas, et soovib lähiaastatel tuua WRC-sse uue tehasetiimi.

Kuigi hetkel läheb Solbergi põhiaur sellele, et aidata pojal Oliveril panna järgmiseks hooajaks kokku võimalikult korralik pakett WRC2-arvestuses, siis samal ajal tegeleb ta ka palju suuremate asjadega. Nimelt soovib ta tuua Rootsi WRC-sarjas võistleva tehasetiimi.

Hetkel ehitab Solberg täiesti uut hoonet, mis tõstaks tema kasutuses olevate ruumide kogumahuks 8000 ruutmeetrit. «See on suur edasiminek. Meie praegused ruumid on täis. Ometi on huvi rendipindade vastu väga suur. See on väga positiivne,» rääkis Solberg väljaandele Värmlands Folksbladet.

«Kolime minu automuuseumi, kontoriruumid ja kogu tiimi uude majja. Eesmärgiks on tuua kahe-kolme aasta jooksul Värmlandi tehasetiim. Läbi selle saaksime piirkonda luua 150 uut töökohta,» avaldas endine ralliäss.

Pikalt on spekuleeritud selle üle, et Subaru soovib WRCsse naasta ning Solbergil on Jaapani autotootjaga soojad suhted. Maailmameister aga ise ei soovinud rääkida, mis firma tehasetiimina võidaks MM-sarjaga lähiaastatel liituda.

Küll avaldas Solberg, et oli lähedal ise Toyota WRC-programmi enda kätte saamisele, kuid viimasel hetkel napsas Tommi Mäkinen talt selle käest.

«Mu idee oli väga sarnane. Kusjuures ma käisin Toyota inimestega Saksamaal rääkimas, aga Tommi sai diili endale. Ma olin nendes asjades liiga varajane,» meenutas Solberg. «See on siiski päris naljakas lugu. Kogu Toyota tiim võinuks asuda Torsbys.»

Tagasi üles