BLOGI ⟩ Austraalia virutas kontrarünnakust Taanile ära ning lipsas ise alagrupist edasi

Austraalia tähistamas väravat.
Austraalia tähistamas väravat. Foto: ROLEX DELA PENA

Jalgpalli MMi D-alagrupist pääses Prantsusmaa järel teisena edasi Austraalia, kes alistas viimases voorus 1:0 Taani.

Taanlased tulid kohtumisele teadmisega, et neil on alagrupist edasi pääsemiseks iga hinna eest võitu vaja. Mängu alguses haaratigi initsiatiiv enda kätte, kuid seda ainult kergelt. Minutid möödusid, kuid ohtlikuks taanlased Austraalia väravale ei saanudki. Kõlas poolajavile.

Teisel poolajal jätkus kohtumine samas rütmis: Taani uuris-puuris, Austraalia aga vapralt kaitses. Nimelt piisas neil alagrupist edasi pääsemiseks ka viigist.

Kuniks 58. minutil muutus kõik. Nimelt läks Tuneesia samal ajal teises kohtumises Prantsusmaa vastu juhtima, mis tähendas automaatselt, et Austraalia–Taani kohtumises ei rahuldanud viik enam kumbagi.

Ja seejärel juhtus. Austraalia kaitsjad nurjasid taanlaste järjekordse rünnakupusimise, lükkasid palli vasakule äärele Riley McGreele, kes omakorda andis mõõdetud passi taanlaste värava suunas spurtinud Mathew Leckiele. Melbourne City ääremängija võttis palli omaks, konksutas kasti jõudnudna paremale-vasakule ning saatis palli täpselt, Kasper Schmeicheli jaoks püüdmatult, posti kõrvale!

Pärast seda oli taanlaste olukord veel kehvem, sest nad vajasid edasipääsuks Austraalia vastu kindlasti võitu. Kas see teadmine neil ka tegelikult kuklas tiksus, väga näha polnud, sest väljakul nad kordagi ohtlikuks ei muutunud.

Küll lendasid tsenderdused pikaks, küll vuhisesid kauglöögid tribüünidele ja tagatipuks suutsid isegi keskkaitsjad omavahel ebatäpseid sööte lükata.

Igatahes. Kui 90 (+6) minutit oli mööda tiksunud, kõlas kohtumise lõpuvile ning staadionikõlaritest pandi täiel rinnal mürtsuma Men At Work'i omaaegne hitt «Down Under». Sest Austraalia oli pääsenud just edasi kaheksandikfinaali!

Seal tuleb neile vastu C-alagrupi võitja ehk kas Poola, Argentina või Saudi Araabia.

Standings provided by Sofascore

Taani läheb alagrupi viimasele matšile vastu mõneti ootamatust seisust. Duellides Tuneesia (0:0) ja Prantsusmaaga (1:2) tehti küll mõlemal juhul tubli partii, ent näppude vahele jäi taanlastel ikkagi kõigest üksainumas punkt.

Midagi hullu siiski lahti pole, sest alagrupist edasi pääsemise šansid on sisuliselt nende endi kätes: tuleb lihtsalt Austraaliast üle olla (ja loota, et Tuneesia ei ole samal ajal suureskoorilisemalt üle Prantsusmaast).

Austraalia kaotas oma MMi avamängus küll 1:4 Prantsusmaale, ent alistas teises voorus omakorda 1:0 Tuneesia. Nõnda ongi neil tabelis kolm punkti ning ülesanne viimase vooru eel lihtne: iga hinna eest kaotust vältida. Viik võib kängurumaa samamoodi edasi aidata, seda juhul, kui Tuneesia samal ajal Prantsusmaad ei šokeeri.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Taani koondis peab hakkama saama ilma kontrolliva poolkaitsja Thomas Delaneyta, kelle turniiri lõpetas Tuneesiaga mängus saadud põlvevigastus. Ülejäänud mehed on taanlastel terved.

Austraalia on mänguks Taaniga täisrivistuses.

Meeskondade koosseisud MMil:

Taani:

Väravavahid: Kasper Schmeichel (Nice), Oliver Christensen (Berliini Hertha), Frederik Rönnow (Berliini Union).

Kaitsjad: Daniel Wass (Bröndby), Rasmus Kristensen (Leeds United), Jens Stryger Larsen (Trabzonspor), Joakim Maehle (Atalanta), Andreas Christensen (Barcelona), Simon Kjaer (AC Milan), Joachim Andersen (Crystal Palace), Victor Nelsson (Galatasaray), Alexander Bah (Benfica).

Poolkaitsjad: Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham Hotspur), Thomas Delaney (Sevilla), Christian Eriksen (Manchester United), Mathias Jensen (Brentford), Christian Nörgaard (Brentford).

Ründajad: Mikkel Damsgaard (Brentford), Andreas Skov Olsen (Club Brugge), Jesper Lindström (Frankfurdi Eintracht), Martin Braithwaite (Silkeborg), Kasper Dolberg (Sevilla), Jonas Wind (Wolfsburg), Andreas Cornelius (FC Kopenhagen), Yussuf Poulsen (RB Leipzig), Robert Skov (Hoffenheim).

Austraalia:

Väravavahid: Mathew Ryan (Kopenhaagen), Andrew Redmayne (Sydney FC), Danny Vukovic (Cenntral Coast Mariners).

Kaitsjad: Milos Degenek (Columbus Crew), Fran Karacic (Brescia), Nathaniel Atkinson (Hearts), Bailey Wright (Sunderland), Aziz Behich (Dundee United), Joel King (OB), Thomas Deng (Niigata Albirex), Kyle Rowles (Hearts), Harry Souttar (Stoke City).

Poolkaitsjad: Ajdin Hrustic (Hellas Verona), Aaron Mooy (Celtic), Riley McGree (Middlesbrough), Jackson Irvine (St Pauli), Keanu Baccus (St Mirren), Cameron Devlin (Hearts).

Ründajad: Mathew Leckie (Melbourne City), Jamie Maclaren (Melbourne City), Awer Mabil (Cadiz), Mitchell Duke (Fagiano Okayama), Jason Cummings (Central Coast Mariners), Craig Goodwin (Adelaide United), Garang Kuol (Central Coast Mariners), Marco Tilio (Melbourne City).