Jarmo Jagomägi
, Reporter
Anamarija Lampic otsustas püssi kätte võtta.
Anamarija Lampic otsustas püssi kätte võtta. Foto: IMAGO/Ernst Wukits/Scanpix

Anamarija Lampic on üks neist, kes vahetas murdmaasuusatamise biatloni vastu. Esimene ametlik võistlus püss seljas läks väga hästi.

Eile Rootsis Idres peetud IBU karika – MK-sarjast aste madalamal – 7,5 km sprindi lõpetas 27-aastane sloveenlanna kuuenda kohaga. Võitjale Marthe Kråkstad Johansenile kogune kaotust 37 sekundit. Tasub aga märkida, et Lampic eksis kahes tiirus kokku neljal korral, esiviisikust tuli üks aps sisse vaid teiseks jäänud Janina Hettich-Walzil.

Tõsi, tipud osalevad peamiselt MK-sarjas, ent tase ka IBU karika tase on korralik. Näiteks eile viiendana lõpetanud Mona Brorsson tuli veebruaris teatesõidus olümpiavõitjaks, 2019. aastal MMi võideti naiskonnaga hõbe.

Ajalugu tõestab, et alavahetus võtab oma aja. Näiteks 2020. aasta kevadel väga eduka murdmaakarjääri järel püssi selga võtnud Stina Nilsson oli esimesel IBU võistlusel 99. MK-sarja individuaalse poodiumikoha teenis rootslanna alles tänavu märtsis.

Eelkõige sprinterina tuntud Lampic võitis murdmaarajal kolm MM-medalit: kaks pronksi, ühe hõbeda.

Idre võistlusel oli stardis neli eestlannat. Meie parimana lõpetas Liisbeth Liiv ühe trahviga 73. kohal, kaotades võitjale 4.17,6. Mirjam Faster oli 86. (0; +6.17,6), Sofia Balabanova 87. (+4; +6,28,4) ja Hanna-Brita Kaasik 89. (5; +7.16,5). Kokku lõpetas 94 sportlast.