T, 31.01.2023

EELVAADE ⟩ Kas Uruguay kaitse suudab peatada Ghana lustliku rünnaku?

OlyBet
Kas Uruguay kaitse suudab peatada Ghana lustliku rünnaku?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uruguay kaitsjaid eesotsas Diego Godiniga (nr 3) ootab Ghana vastu ees tegus tööpäev.
Uruguay kaitsjaid eesotsas Diego Godiniga (nr 3) ootab Ghana vastu ees tegus tööpäev. Foto: David Klein/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Jalgpalli MMi H-alagrupi viimases voorus mängivad omavahel Ghana ja Uruguay. Kohtumise avavile kõlab 2. detsembril kell 17.

Kes on selle mängu soosik?

Mõlemal koondisel on omad võimalused, kuid pigem langeb soosikukoorem Uruguay õlule. Lõuna-Ameerika riik on FIFA edetabelis 14. kohal, Ghana «alles» 61. kohal. Lisaks on Uruguay koondis ka paberil aafriklastest tugevam.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Uruguay koondis on pidanud esimeses kahes mängus hakkama saama ilma Barcelona tähe Ronald Araujota ning ta võib olla saadaval alles play-off’ides. Kaitsjat on septembrist alates olnud väljas reielihase vigastusega.

Ghana koondises on küsimärgid kaitsja Alidu Seidu kohal, kes sai kohtumises Portugaliga viga ning pidi Lõuna-Korea vastu saadud võitu pingilt jälgima. Vasak ääreründaja Kamaldeen Sulemana pidi hüppeliigese vigastuse tõttu jätma vahele kohtumise Portugaliga, kuid Lõuna-Korea vastu pääses viimaseks 15 minutiks vahetusest platsile.

Kes on selles mängus kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Ghana poolelt on seni teinud turniiril skoori Andre Ayew, Osman Bukari, Mohhamed Salisu ja Mohhamed Kudus. Neist viimase arvel on kaks, kõigi teiste arvel üks tabamus.

Valiksarjas olid Ghana parimateks väravaküttideks Ayew ja Thomas Partey kolme tabamusega, kuid kõige tõenäolisemalt võiks nende ridades palli võrku saata Ayew või Kudus.

MM-koondisesse kuuluvatest meestest on Ghana parimaks väravakütiks rahvusesinduse eest samuti Ayew, kelle nimel on 24 tabamust.

Uruguay pole tänavusel MMil veel väravatearvet avanud, kuid koondises on neil ohtlikke mehi küllaga. Valiksarjas oli nende parimaks väravakütiks vanameister Luis Suarez, kelle arvele jäi kaheksa tabamust.

Ühtlasi on Suarez 68 tabamust koondise särgis ka Uruguay ajaloo uhkeim näitaja. Lisaks temale on Uruguay särgis hästi väravaid paugutanud teine vanameister Edison Cavani, kellel on kirjas 58 tabamust.

Ainuke küsimus on see, et palju emmale-kummale mänguaega jaguneb. MMi avamängus Lõuna-Koreaga alustas põhikoosseisus Suarez, teises mängu Portugali vastu oli tema asemel platsil Cavani. Üks on aga kindel – kui Uruguay peaks võrku sahistama, siis on tõenäoliselt kumbki neist ka värava autoriks.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Pigem lahtist. Kuigi Uruguay on rahvusvahelisel tasemel tõestanud ennast distsiplineeritud tiimina, kes on kaitses kõva ja jaksab musta tööd teha, siis Ghana esimeses kahes mängus Portugali ja Lõuna-Koreaga löödi mõlemas viis väravat. Seetõttu poleks ime, kui aafriklased suudavad ka selle kohtumise lahtiseks muuta.

Millist minekut ja mängupilti on seni MMil näidatud?

Ghana on näidanud MMil julget ja ründavat mängu. Riske julgetakse võtta ja seetõttu on nende senised mõlemad kohtumised olnud ka parajad trillerid. Avamängus Portugali vastu pidid nad 2:3 alla vanduma, kuid teises kohtumises Lõuna-Korea vastu tehti vigade parandus ja võideti ise 3:2.

Uruguay oli MMi avamängus Lõuna-Korea vastu küll üritavamaks pooleks, kuid väravat lüüa ei suudetud ning seal piirduti 0:0 viigiga. Samas tehti seal neile omaselt hiilgav kaitsepartii. Portugalile jäädi avapoolajal selgelt alla, kuid teisel poolajal suudeti kohati ise initsiatiiv haarata. Ometi võeti vastu 0:2 kaotus.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Märksõnad
Tagasi üles