Otepää MK-etapile on tulemas kahevõistluse koorekiht

Postimees Sport
Copy
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: Flawia Krawczyk/Eesti Suusaliit

24. novembril lõppes sportlaste eelregistreerimine Otepää kahevõistluse MK-sarja etapil. 6.–8. jaanuaril toimuval võistlusel osalevad 11 riigi sportlased, segavõistkondadega on kohal üheksa riiki.

MK-etapi korralduskomitee esimehe Ago Markvardti hinnangul on registreerunud võistkondade arv ootuspärane. Otepääle jõuavad kõik tänased tipptiimid ning esikümnesse pretendeerivad kahevõistlejad.

«Eriti hea meel on selle üle, et võimas kahevõistluse riik Austria tuleb suurima võistkonnaga – hetkeseisuga on kirjas kaheksa sportlast ning teenindavat personali on kaks korda sama palju kui sportlasi,» ütles Markvardt pressiteates.

Ta lisas, et kahjuks on ka riike, kes erinevatel põhjustel jäävad Otepää MK-etapist kõrvale. Näiteks Läti, Poola, Šveits ja Kasahstan.

«Kui novembri lõpuks pidid kõik riigid oma osalemissoovist teada andma, siis lõplikud sportlaste nimekirjad selguvad detsembri lõpuks. Ükski riik enam lisanduda ei saa, küll saavad muutuda sportlaste nimekirjad,» märkis Markvardt.

Koduse MK-etapi ettevalmistuse kohta kommenteeris Markvardt, et viimase paari nädala ilmastikutingimused on lume tootmist soosinud. Samuti on maha sadanud korralik hulk lund.

«Hüppemägi on üsna pea hüppevalmis – see tähendab kaetud võistluseks sobiliku lumekihiga. Murdmaarajaga läheb veel pisut aega, ainult looduslikust lumest jääb seal väheks, kuid Tehvandi keskus on varunud piisavalt kunstlund, et rada õigeks ajaks valmis saada.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles