Tuntud autotootja saab kevadel valmis oma esimese neljarattaveolise ralliauto

Karl Mihkel Eller
Copy
Fotol on esisillaveoline Renault Clio S1600.
Fotol on esisillaveoline Renault Clio S1600. Foto: Bastien Roux/IMAGO/PanoramiC/Scanpix

Prantsusmaa autotootja Renault toob peagi avalikkuse ette oma esimese neljrattaveolise ralliauto. Kui kõik hästi läheb võib Renault Clio Rally3-autot näha juba kevadel ralli MM- ja EM-sarjas.

Renault Clio Rally3-auto homologeerimisprotsess peaks lõppema 2023. aasta aprillis. Renault ja Alpine Racing kinnitasid, et Clio Rally3-autot esitletakse ametlikult 15. jaanuaril Andorras.

Renault on varasemalt tootnud taga- ja esisillaveolisi ralliautosid. Clioga on nüüdseks lõpetatud esialgne testimis- ja arendusprogramm, mis algas mais ja lõppes eelmisel nädalal Hispaanias toimunud sessioonidega.

Kokku said autot testida kaheksa sõitjat, asfaldil läbiti 2500 ja kruusal üle 2500 kilomeetri. Tundub, et esialgne tagasiside on olnud äärmiselt positiivne, seda nii jõudluse kui ka töökindluse osas.

Praegu toodab Rally3-autosid vaid M-Sport ja seda Ford Fiesta mudelil. Ford tutvustas uuenduslikku ralliautot eelmisel aastal. Rahvusvaheline autoliit (FIA) loodab, et Rally3-autosid hakkavad tootma ka teised firmad. Ford Fiesta Rally3-autodel selgitagi tänavu juunioride maailmameister ning nendega saab sõita EM-sarjas ERC3-klassis.

Tagasi üles