Arizona sai hooaja esimese kaotuse, fännid olid Kriisa peale pahased

Christopher Krutto
Kerr Kriisa.
Kerr Kriisa. Foto: DARRYL OUMI

Eesti korvpallikoondislaste Kerr Kriisa ja Henri Veesaare koduülikool Arizona võttis ööl vastu tänast vastu esimese kaotuse.

Arizona tegi Utah' vastu kohutava avapoolaja ning pikemale pausile mindi 25:42 kaotusseisus. Teisel poolajal saadi mänguvanker natuke paremini veerema, kuid lõpuks saadi kindel 66:81 kaotus.

36 minutit platsil viibinud Kriisa näitas söödujagamises tavapärast taset, saades kirja üheksa resultatiivset söötu, kuid viskepäev oli mängujuhil kehv. Kriisa tabas väljakult vaid ühe oma üheksast viskest ning viskas mööda kõik viis kolmepunktiviske üritust. Kokku piirdus ta vaid nelja punktiga.

See tekitas pahameelt ka fännide seas. Mitmed Arizona pooldajad võtsid ühismeedias sõna, et eestlast siunata.

Veesaar viibis platsil kaheksa minutit ja kogus selle ajaga neli punkti ja ühe lauapalli.

Arizona parimaks kerkis 22 punktiga Oumar Ballo. Utah' poolelt viskas parimana 22 punkti Branden Carlson.

NCAAs tugevasse Pac-12 divisjoni kuuluv Arizona on tänavu noppinud seitse võitu ja ühe kaotuse ning hoiab sellega oma divisjonis esimest kohta.