EELVAADE ⟩ Kas Jaapan murrab maha järgmise Euroopa tipptiimi?

OlyBet
Copy
Jaapani mängijad tähistamas võitu Hispaania vastu. Kas Horvaatialt võetakse järgmine skalp?
Jaapani mängijad tähistamas võitu Hispaania vastu. Kas Horvaatialt võetakse järgmine skalp? Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Jalgpalli MMi kaheksandifinaalis kohtuvad omavahel Jaapan ja Horvaatia. Kohtumise avavile kõlab 5. detsembril kell 17.

Kes on selle mängu soosik?

Pigem Horvaatia. 2018. aasta MMi koondis on paberil tugevam, kuid üleliia veenvalt pole Kataris mängitud. Jaapanil on selle eest näidata ette kaks suurt skalpi Saksamaa ja Hispaania vastu ning seetõttu neid maha ei tohi kindlasti kanda.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Jaapanlastel oli Hispaaniaga mängu ees suurim mure paremkaitsja koha peal, sest nii Takehiro Tomiyasu ja Hiroki Sakai olid vahepeal vigastusega väljas ning jätsid Costa Ricaga kohtumise vahele. Tomiyasu sekkus 2:1 võidumängus Hispaania üle pingilt, kuid Sakai jäi ka sealt kõrvale.

Horvaatia koondise ainsaks põhimureks oli Nikola Vlasici tervis pärast seda, kui ta Maroko vastu poolajal välja vahetati. Kanada vastu oli ta aga taas platsil.

Kes on selles kohtumises kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Jaapanlased on tänavusel MMil löönud kaks väravat. Nende autoriteks on Ritsu Doan ja Takuma Asano. Valiksarjas kerkis jaapanlaste resultatiivseimaks Prantsusmaa kõrgliigas Monacot esindav Takumi Minamino, kelle arvele jäi 10 tabamust. Sama palju sahistas väravavõrke valiksarjas ka Yuya Osako, kuid MM-koondisesse ta ei mahtunud. MMil Jaapanit esindavatest meestest on koondise eest enim väravaid samuti Minaminol (17).

Horvaatia resultatiivseim on sel MMil olnud Hoffenheimi ründaja Andrej Kramaric, kes lõi mängus Kanadale kaks. Horvaatide eest on skoorinud veel Marko Livaja ja Lovro Majer.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Pigem kinnist. Vaevalt kumbki koondis plaanib liigseid riske soovib võita. Horvaatia mängupilt pole olnud üleliia enesekindel ning Jaapani suured võidud on tulnud just läbi kaitses hea töö tegemisele ja seejärel teravalt kontras nõelamisega.

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Jaapan alustas turniiri sensatsioonilise võiduga Saksamaa vastu, kuid sai siis Costa Ricalt külma duši, kaotades 0:1. Alagrupp lõpetati siiski erksates toonides, sest viimases mängus alistati 2:1 Hispaania ning sellega kustutati ka Saksamaa lootused edasi pääseda.

Horvaatia alustas turniiri 0:0 viigiga Maroko vastu, kuigi initsiatiiv oli pigem horvaatide käes. Teises mängus tehti Kanadaga puhas töö ning võeti kindel 4:1 võit. Viimases alagrupimängus hoiti Belgia kuldne põlvkond nulli peal ning kindlustati sellega edasipääs kaheksandikfinaali.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles