EELVAADE Neymariga või mitte, aga Brasiilia on Lõuna-Korea vastu ülikindel favoriit

OlyBet
Copy
Neymar on viimased kaks mängu pidanud tiimikaaslastele kõrvalt kaasa elama. Kas kaheksandikfinaalis on pallivõlur tagasi platsil?
Neymar on viimased kaks mängu pidanud tiimikaaslastele kõrvalt kaasa elama. Kas kaheksandikfinaalis on pallivõlur tagasi platsil? Foto: IMAGO/Fotoarena/Scanpix

Jalgpalli MMi kaheksandifinaalis kohtuvad omavahel Brasiilia ja Lõuna-Korea. Kohtumise avavile kõlab 5. detsembril kell 21.

Kes on selle mängu soosik?

Kindlalt Brasiilia. Sambamaa koondis on MMi üks suuremaid favoriite ja Lõuna-Korea peab lootma, et Brasiilial läheks kõik aia taha, kui nad sellest mängust võiduga tahavad lahkuda.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Brasiilia koondisel olid küsimärgid õhus oma suurima staari Neymari osas, kes vigastas Serbia vastu oma hüppeliigest, kuid peatreener Tite sõnul saab ta Lõuna-Korea vastu mängida. Vigastuste tõttu on küsimärgi all äärekaitsjad Danilo ning Alex Sandro. Kindlasti tuleb aga hakkama saada ründaja Gabriel Jesuse – kes vigastas viimases alagrupimängus põlve – ja äärekaitsja Alex Tellesita.

Lõuna-Koreal ei tohiks enne kohtumist vigastustega probleeme olla. Avamängus Uruguayga vigastada saanud Min-jae Kim oli teiseks kohtumiseks Ghanaga platsil tagasi ning meeskonna suurim staar Heung-min Son – kelle paranemise kohal olid enne turniiri küsimärgid – on samuti seni kõik minutid kaasa teinud.

Kes on selles mängus kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Brasiilia koondise puhul on tõenäolisi väravalööjaid palju. Tänavu on koondise eest teinud skoori 13 meest, kellest viiel on kirjas enam kui üks värav. Põhimängijatest on kõige tõenäolisem väravalööja ilmselt tänavu rahvusesinduse särgis kaheksal korral võrku sahistanud Richarlison.

Lõuna-Korea vaatab rünnakule tormates ennekõike ühe mehe otsa. Tottenham Hotspuri staar Son oli valiksarjas seitsme väravaga nende parim väravakütt ning on vaikselt, aga kindlalt rühkimas ka riigi ajaloo parimaks skoorijaks (107 mängu, 35 väravat). Sinna, tõsi, on tal veel 23 tabamust minna. MMil on aga koondise ainsad väravad seni löönud ründaja Gue-sun Cho, kes sahistas kahel korral Ghana võrku.

Kas oodata on kinnist või lahtist mängu?

Lahtist. Brasiilia soovib mängu ilmselt varakult ära otsustada ning seetõttu võib eeldada, et Lõuna-Korea pannakse varakult surve alla. Lisaks on Brasiilia ründeliinis nii palju kvaliteeti, et varem või hiljem suudetakse ka kõige kindlam kaitse lahti muukida.

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Kui MMi esimeses mängus pidas Lõuna-Korea koos Uruguayga maha nn kaitsemängu etaloni, siis kohtumine Ghanaga oli juba tunduvalt lahtisem. Seal suutis Lõuna-Korea mängu alguses ohjad enda kätte võtta, kuid ometi mindi poolajapausile 0:2 kaotusseisus. Kuigi vahepeal võideldi välja 2:2 viigiseis, siis lõpuks jäädi 2:3 alla. Alagrupi viimases kohtumises oldi 2:1 üle Portugalist ning kindlustati sellega edasipääs kaheksandikfinaali.

Brasiilia on MMil mänginud enesekindlalt. Serbia vastu võeti tänu Richarlisoni kahele väravale 2:0 võit, Šveitsiga pusiti küll rohkem, kuid lõpuks päästis Casemiro kastanid tulest ja tõi tänu oma väravale neile järgmised kolm punkti. Alagrupi viimases mängus kaotati küll Kamerunile 0:1, kuid siis anti pea kõigile põhimeestele puhkust ning teise ešeloni mängijad väärisid mängupildi põhjal võitu. Seetõttu ei anna see muretsemiseks mingit põhjust.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles