R, 3.02.2023

Pele perekond lükkas ümber jalgpallilegendi tervise kohta ringlevad kuulujutud

Christopher Krutto
Pele perekond lükkas ümber jalgpallilegendi tervise kohta ringlevad kuulujutud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pele.
Pele. Foto: ANINDITO MUKHERJEE/REUTERS/Scanpix

Brasiilia ajaleht Folha de S.Paulo kirjutas laupäeval, et jalgpallilegend Pele on viidud palliatiivravile, kuid nüüd lükkas 82-aastase mehe pere jutud tagasi.

«On ebaaus, et inimesed räägivad, kuidas ta on [vähi] lõppstaadiumis ja palliatiivravil. Uskuge meid – see ei ole nii,» ütles Pele tütar Flavia Nascimento Globo TV-le antud intervjuus.

Pelel diagnoositi 2021. aasta septembris käärsoolevähk. Kuigi seda opereeriti, siis Brasiilia ajalehe sõnul keemiaravi enam ei toiminud, mille tõttu viidi ta üle palliatiivravile.

Viimased ametlikud teated Pele tervise kohta väljastati reedel. Nende kohaselt saab Pele haiglas hingamisteede infektsiooni tõttu antibiootikumiravi. Jalgpallilegendi seisund olla stabiilne ning tema tervis paranemas.

Neljapäeval püüdis Pele läbi Instagrami oma fänne rahustada, teatades, et viibib haiglas igakuisel visiidil.

1940. aastal sündinud brasiillast peetakse läbi aegade üheks suurimaks jalgpallikujuks. Ta saavutas ülemaailmse kuulsuse juba 17-aastaselt, kui lõi 1958. aasta MMil Brasiilia kasuks kuus väravat, neist kaks MM-finaalis, võites oma esimese MM-tiitli. Maailmameistriks krooniti Pele veel 1962. ja 1970. aastal.

Viimastel aastatel on jalgpallilegendi tervis aga halvenenud. 2021. aasta septembris diagnoositi tal käärsoolevähk ning ta veetis detsembris kaks nädalat haiglas.

Märksõnad
Tagasi üles