Neuville lõpetas aasta võidukalt

Christopher Krutto
Thierry Neuville.
Thierry Neuville. Foto: Hyundai Motorsport

Hyundai rallitiimi sõijta Thierry Neuville lõpetas oma aasta möödunud nädalavahetusel sõidetud Spa rallil, kus võttis NCM-klassis ülikindla võidu.

Neuville võistles Spa rallil tagaveolise BMW M3 E30-ga, millega noppis 18 katselt oma klassis 18 katsevõitu. Kusjuures kohati suutis WRC äss survestada isegi Rally2-autodega võistelnud sõitjaid. Näiteks kaheksandal kiiruskatsel kaotas ta kiireimatele kõigest 13,3 sekundit ja oli viies.

Belgia meistrivõistluste viimase etapi üldvõidu noppis Citroen C3 Rally2-ga võistelnud Stephane Lefebvre, kes krooniti tänavu ühtlasi ka autoralli Belgia meistriks.

Neuville’i võistlusauto valmistas ette temale kuuluv ettevõte LifeLive. Tuleval aastal soovitaksegi hakata eraklientidele autosid välja rentima.

Põline Hyundai mees Neuville lõpetas MM-hooaja kolmanda kohaga. Tiimikaaslasest Ott Tänakust jäi lahutama 12, võitjast Kalle Rovanperäst 62 punkti.