R, 3.02.2023

Kalev/Cramo sai hädavajalikku täiendust

Postimees Sport
Kalev/Cramo sai hädavajalikku täiendust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Henri Wade-Chatman 2019. aastal Pärnu Sadama meeskonna särgis.
Henri Wade-Chatman 2019. aastal Pärnu Sadama meeskonna särgis. Foto: Mailiis Ollino/Pärnu Postimees

BC Kalev/Cramo on sõlminud kahekuulise lepingu ameeriklasest tagamängija Henri Wade-Chatmaniga. Lühiajalise lepingu lõppedes on võimalus koostööd jätkata kuni hooaja lõpuni.

2018-19 hooajal Pärnu Sadama rivistusse kuulunud 188cm pikkune tagamängija Wade-Chatman alustas tänavust hooaega Slovakkia tiitlikaitsja Levicki Patriot meeskonnas. Huvitava ääremärkusena kuulus 2017-18 hooajal samasse meeskonda ka Tanel Kurbas ning võideti teistkordselt kohalik meistriliiga, kirjutas bckalev.ee.

Ülikooliaastatel NCAA II divisionis Edinboro ülikooli eest mänginud Wade-Chatman alustas oma profikorvpalluri karjääri 2016-17 hooajal Hispaanias Real Valladolid CB meeskonnas, kus kahe hooaja vältel aitas meeskonnal tõusta Hispaania esiliigasse.

Eduka Hispaania hooaja järgselt liitus ta Heiko Rannula juhendatava Pärnu Sadama meeskonnaga, kogudes 22 mänguga keskmiselt 14,3 punkti ja 4 resultatiivset söötu. Peale Pärnut liikus ta tagasi Hispaania esiliigasse AB Castello meeskonda.

Esmakordselt liitus ta oma senise koduklubi Levicki Patriotiga hooajal 2020-21, kus tegi oma karjääri parima aasta, visates keskmiselt 17,4 punkti ja andes 3,3 resultatiivset söötu. Järgmiseks hooajaks sõlmis Wade-Chatman lepingu Rumeenia meistriliiga meeskonna CSM Focsaniga, kus jätkas head hoogu, kogudes keskmiselt 16,2 punkti ja 3,7 resultatiivset söötu.

Tänavune hooaeg tõi ta tagasi Slovakkiasse juba tuttavasse Levicki Patrioti meeskonda, kus kohalikus meistriliigas kogus seitsme mänguga keskmiselt 7,3 punkti, 2,4 lauapalli ning 2,7 resultatiivset söötu. Meeskond jõudis FIBA Europe Cup sarjas sarnaselt Kalev/Cramole teise ringi, Wade-Chatmani kuue mängu keskmiseks tuli 9,7 punkti, 3,3 lauapalli ning 3,2 resultatiivset söötu.

Wade-Chatmaniga Pärnu Sadama aegadest tuttaval Rannulal on hea meel, et meeskond leidis võimaluse tagaliini täienduseks, kust vigastuse tõttu on pikemat aega eemal Alterique Gilbert. «Henri näol on tegemist mulle juba tuttava mängijaga, kes sobib mu mängujoonisesse nii oma isikuomaduste kui ka individuaalsete oskuste poolest ja usun, et ta aitab meeskonnal head hoogu hoida,» sõnas Rannula.

Kui paberimajandus korda saadakse, võib Wade-Chatman BC Kalev/Cramo eest debüüdi teha juba kolmapäeval, kui Kalevi pordihallis võõrustatakse Valmierat.

Märksõnad
Tagasi üles