JÄRELVAADATAV ⟩ Võru Barrus kaotas karikasarjas Tartu Bigbankile

Sport

Aadu Luukase nime kandavate võrkpalli karikavõistluste poolfinaali avamängus kaotas Võru Barrus tiitlikaitsjale Tartu Bigbankile 1:3. Mäng on järelvaadatav.

Geimid lõppesid Tartu poolt vaadates tulemustega 26:24, 25:21, 20:25, 25:16. Võitjaid vedasid Matej Šmidl ja Taavet leppik.

Barrus Võru VK oli Meeste Balti liigas mõlemad senised omavahelised mängud kaotanud, aga näidanud eelmisel aastal kõik karikad võitnud tartlaste vastu head mängu. Seegi kohtumine meenutas paljuski omavahelisi liigamänge – geimides oli Võru üldjuhul mängus kenasti sees, aga otsustavate punktide mängimisel olid kindlamad Bigbank Tartu mehed. Nii oli esimeses geimis seisul 24:23 kodumeeskonnal üks geimpall, teises geimis suudeti seisuni 21:23 olla löögiulatuses, aga vaid kolmandas suudeti geim võiduka lõpuni mängida. Neljandas geimis olid tartlased algusest peale väga kindlad ning võrukatele võimalusi ei antud.

Aadu Luukase 2022. aasta finaalikoht selgub laupäeval Tartus. Barrus Võru VK peab kell 15:30 algava kordusmängu võitma kas 3:0 või 3:1 ning seejärel võitma ka otsustava kuldse geimi, Tartu meeskonna jaoks piisab finaalikoha tagamiseks isegi minimaalsest 2:3 kaotusest.

Bigbank Tartu poolel olid resultatiivseimad Matej Šmidl 26 (+14) ja Taavet Leppik 20 (+12) punktiga. Tšehhi diagonaalründaja lahendas rünnakuid 60%-lise efektiivsusega (21/35), lisas 4 serviässa ja ühe blokipunkti.

Kogu mängu statistika SIIN.

Teises poolfinaalpaaris Selver/TalTechi ja Pärnu VK vahel toimub homme otsustav kohtumine. Eelmisel nädalal mängitud esimese omavahelise võitis veidi üllatuslikult 3:2 suvepealinna meeskond. Korduskohtumine algab Pärnu spordihoones neljapäeval, 8. detsembril kell 19:00.

Võru ja Tartu on tänavu Balti liigas juba kahel korral omavahel kohtunud. Oktoobri alguses kodusaalis olid Bigbanki meeste võidunumbrid 3:1 (25:20, 28:30, 25:21, 27:25). Novembri alguses Võrus toimunud duellis jäid samuti peale tartlased, seda tulemusega 3:2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:10).

Võrkpalli karikavõistlustel selgitatakse edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemal on üks võit ja üks kaotus ning ka punktide arv sama, selgub edasipääseja kuldse geimiga.

Barruse ja Bigbanki korduskohtumine toimub 10. detsembril Tartus.

***

Karikafinaalid toimuvad traditsiooniliselt meestele ja naistele samal päeval, sel aastal 17. detsembril. Karikafinaalid peetakse meeste kahest finalistist eelmisel hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal lõpetanud võistkonna kodusaalis.