Pärnu ja Tartu mäng tõi kaks lisaaega, Keila sai tähtsa võidu

Toimetas Ville Arike
Tartu tsenter Tomaš Pavelka valitses korvialust, kogudes 24 punkti, 14 lauapalli ja 7 kulpi. Foto: Sille Annuk

Eesti-Läti korvpalliliiga kolmapäevases keskses mängus kohtusid eelmise hooaja Eesti meistrivõistluste finalistid. Vastased väärisid teineteist, Tartu Ülikool Maks ja Moorits sai võõrsil teisel lisaajal 91:86 jagu Pärnu Sadamast.

Ehkki tartlased haarasid initsiatiivi ja juhtisid kolmandal veerandajal vahepeal 11 punktiga, tulid pärnakad mängu tagasi. Seisul 67:67 jäi Tartule viimane rünnak, kuid seda ei suudetud korviga lõpetada.

Esimese lisaaja järel näitas tabloo 80:80. Pärnu uus mängujuht Tadas Pazera viskas küll lõpus korvi, ent mõni sekundikümnendik pärast sireeni kõlamist. Teisel lisaajal otsustati mängu saatus pool minutit enne lõppu, mil Tomaš Pavelka viis Tartu ette 88:86. Vasturünnakul ei tabanud Robert Valge kolmene, tartlased vormistasid vabavisetest lõppseisu ja said kümnenda võidu.

Pavelka kogus 24 punkti, 14 lauapalli ja 7 (!) kulpi, Andri Voinalovõtš lisas 21 ja Leemet Böckler 16 silma. Kaotajaid ei aidanud ka Tadas Pazera 23 punkti ja 12 korvisöötu ning Ivo Van Tamme 17 punkti ja 14 lauapalli.

Omavahel kohtusid enne mängu tabelis kohta jaganud Tallinna Kalev/Audentes ja Keila KK. Keila võitis võõrsil 82:78 (Saaremäel 22, Vitols 15, 6 lp, 6 rs – Veideman 27) ja sai neljanda võidu.

BC Kalev/Cramol polnud raskusi autsaiderite sekka kuuluva Valmiera alistamisega 101:73 (Toom 19, Kitsing 17 – Beck 16). Tabeli lõpuossa kuuluv TalTech/Optibet sai 84:67 jagu Läti Ülikoolist (Raadik 25, Šundel 17 – Cavars, Mezulis 10), Viimsi/Sportland aga kaotas võõrsil Ogrele 74:88 (Harris, Lips 19 – Apsitis 34).