T, 28.03.2023

EELVAADE ⟩ Messi ja Argentina teel seisavad kättemaksuhimulised hollandlased

OlyBet
Messi ja Argentina teel seisavad kättemaksuhimulised hollandlased
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Argentina jalgpallikoondis vajab taas Lionel Messi kangelastegusid, et tagada koht poolfinaalis.
Argentina jalgpallikoondis vajab taas Lionel Messi kangelastegusid, et tagada koht poolfinaalis. Foto: IMAGO/Moritz Mueller/SCANPIX

Jalgpalli MMi teises veerandfinaalis mängivad omavahel Holland ja Argentina. Kohtumise avavile kõlab 9. detsembril kell 21.

Kes on selle mängu soosik?

Pigem Argentina. Tegemist on väga võrdse vastasseisuga, kus mõlemal meeskonnal väljakule panna ainult ja veelkord ainult tippliigades mängivad mängumehed. Siiski räägib Argentina kasuks tõelise X-faktori olemasolu Lionel Messi näol. Maailma üheks parimaks mängijaks peetav Messi on sel turniiril vedanud enda meeskonda ja püüab seda ka veerandfinaalis teha. Omavahel on meeskonnad kohtunud MMidel koguni viis korda ning seni mõlemad teeninud kaks võitu ning korra jäi mäng viiki. Viimase omavahelise mängu võitis kaheksa aastat tagasi Argentina, kui hollandlased poolfinaalis penaltiseerias kukutada õnnestus.

Kas koondised on selleks mänguks täisjõus?

Hollandi meeskond on suutnud sel turniiril suuremaid vigastusi vältida ning võib väita, et nemad on üldse veerandfinalistidest kõige enam täiesjõus. Turniiri käigus on paranenud ka Memphis Depay, kes alagrupiturniiril järjest enam mänguminuteid kogus ning kaheksandikfinaalis USA vastu jooksis väljakul juba 83 minutit.

Argentina seevastu pole saanud sel turniiril kordagi kasutada Angel Correat ega Paulo Dybalat. Mõlemad on väga ründavad mängijad, kes lisaksid Argentina rünnakutele lisakäiku. Argentina fännide kurvastuseks ei ole ilmselt kumbki mees endiselt valmis meeskonda aitama, kuna ravitakse vastavalt lihas- ja põlvetraumat.

Kes on selles mängus kõige tõenäolisemad väravalööjad?

Hollandi rünnakuid on sel turniiril kõige enam lõpetanud 23-aastane Cody Gakpo, kelle arvel juba kolm tabamust. Sellega kuulub ta MMi väravaküttide paremikku ning teda edestab ainult Kylian Mbappe, kel kirjas viis tabamust. Alles 2020. aastal Hollandi A-koondises debüteerinud ründetäht on 13 kohtumisega skoorinud kuus väravat.

Samas on Hollandil rünnakutel väga palju lahendajaid ning kõige säravam on praegusest koondisest mõistagi Depay. FC Barcelonas leiba teeniv ääreründaja on saanud koondise eest kirja 43 väravat ja seda 85 kohtumisega. MMil on tal kirjas üks tabamus, mis sündis just kaheksandikfinaalis USA vastu teenitud 3:1 võidumängus, kus Depay lõi avavärava. Väravanälg on Depayl kindlasti suur, sest 28-aastast mängumeest lahutab Robin van Persie Hollandi rekordist (50 väravat) ainult seitse tabamust.

Argentina rünnakute A ja O on mõistagi Messi, kes on juba sel turniiril näidanud, et temalt võib väravaid oodata kõikjalt. Argentina koondise erinevaid rekordeid hoidev ründetäht on suutnud skoorida nii kauglöögist, karistusalast kui ka penaltist. Tal on sel turniiril kirjas kolm tabamust, ent karjääri jooksul on ta koondisesärgis löönud 169 mänguga 94 väravat.

Samas tänavusel turniiril on end väga heast küljest näidanud ka 22-aastane Julián Álvarez. Tema kontos on juba kaks tabamust, mis ongi Messi järel paremuselt teine tulemus Argentina koondises. Arvestades seda, et ründetuus sai värava kirja ka kaheksandikfinaalis Austraalia vastu, siis on ta kindlasti hea tunnetuse leidnud ning ohustab Hollandi väravat.

Kas on oodata kinnist või lahtist mängu?

Lahtist. Mõlemad meeskonnad armastavad rünnata ja eriti kiirrünnakutest. Nõnda on oodata jalgpallisõpradel oodata väga lõbusat mängu. Seda kinnitab ka fakt, et mõlemad meeskonnad on suutnud enda värava puutumatuna hoida ainult kahes kohtumises.

Millist minekut ja mängupilti on MMil seni näidatud?

Holland on näidanud MMil järjest paremat mängupilti. Louis van Gaali hoolealused ei saanud enda mängumootorit liiga hästi alagrupiturniiril käima, ent kaheksandikfinaalis USA vastu näidati hoopis teist mängu. Kui pinged on kõrgel, siis suudab alati van Gaal enda meestest midagi enamat meestest välja pigistada. Holland pole MMil veel kaotusekibedust tundnud. Alagrupis alistati 2:0 tulemustega nii Senegal kui ka Katar ning Ecuadoriga tehti 1:1 viik. Kaheksandikfinaalis seljatati aga 3:1 USA.

Argentina on samuti tõusvas joones liikunud. Turniiri alustati väga kesiselt ning Lõuna-Ameerika üht tugevamat meeskonda ei tuntud äragi. Ühtäkki vedas Messi enda meeskonna käima ning nüüd on vanker veerema saadud. Turniiri alustati šokk-kaotusega Saudi Araabiale, ent seejärel on teenitud võidud nii Mehhiko, Poola kui ka Austraalia vastu.

Kõikidel jalgpalli MMi mängudel saad silma peal hoida ja panuseid teha OlyBeti Katar 2022 keskkonnas!

Alates 9. detsembrist saab jalgpalli MMi põnevatele mängudele kaasa elada otse rannaliival – Ülemiste Beach House'is Tallinnas, Valukoja 12.

Suur fänniala ootab kõiki 9.12 ja 10.12 kell 17 ja kell 21, kui toimuvad veerandfinaalid. 13.12 ja 14.12 kell 21, kui leiavad aset poolfinaalid, 17.12 kell 17, kui toimub kolmanda koha mäng ja 18.12 kell 17, mil on kavas suur MM-finaal.

9.12 saavad jalgpallisõbrad mängude vahel nautida Genka ja Paul Oja esinemist, päev hiljem keerutab plaate maailmakuulus NÖEP. Õhtut juhib Lauri Pedaja. Jalkapeod on kõigile tasuta ja nende kohta leiab rohkem infot SIIT.

Märksõnad
Tagasi üles