Neymar jõudis Pelega ühele pulgale, kuid 82-aastane jalgpallilegend sellega ei nõustu

Siim Kaasik
Neymar.
Neymar. Foto: Martin Meissner/AP Photo/Scanpix

Brasiilia suurim täht Neymar tõusis jalgpallikoondise eest löödud väravate arvult ühele pulgale legendaarse Pelega.

Neymar lõi veerandfinaalis Horvaatia vastu lisaajal Brasiilia 1:0 juhtvärava, mis tähistas tema koondisekarjääri 77 tabamust. Täpselt sama palju väravaid lõi FIFA andmetel oma koondisekarjääris Pele.

Brasiilia jalgpalliliit ja Pele pole sellega muidugi nõus. Nemad on veendunud, et nüüdseks 82-aastane jalgpallilegend lõi koondise eest 95 väravat.

Statistikas tuleb erinevus sisse sellepärast, et FIFA võtab arvesse vaid ametlikes mängudes löödud väravaid. Brasiilia jalgpalliliit ja Pele arvestavad ka tabamusi, mis löödi sõpruskohtumistes jalgpalliklubide vastu.

Neymaril kulus 77 väravani jõudmiseks 124, Pelel 92 kohtumist. Brasiilia rekord kuulub aga naisjalgpallurile Martale, kes lõi koondise eest 115 väravat.

Uhke tähiseni jõudmist pole Neymaril siiski põhjust tähistada, sest Brasiilia kaotas MMi veerandfinaalis 1:1 lõppenud lisaaja järel penaltiseerias Horvaatiale.