Jarmo Jagomägi
, Reporter
Maik-Kalev Kotsar tegi taas korraliku partii.
Maik-Kalev Kotsar tegi taas korraliku partii. Foto: Baskonia/Twitter

Korvpalli Euroliigas teenis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Vitoria Baskonia kindla võidu, kodusaalis alistati 78:53 Müncheni Bayern.

Baskonia start oli rabe. Esimese korvi viskamiseks kulus üle nelja minut, 0:4 kaotusseisust sai kaane maha Kotsar. Sealt edasi kontrollisid võõrustajad sündmuste käiku. Avaveerand võideti 17:10, pikaks pausiks oldi peal juba 44:30. Teisel poolajal lasti Bayernil visata vaid 23 punkti.

Algkoosseisu kuulunud Kotsar mängis 35 sekundit üle 17 minuti. Ta viskas 8 punkti (kahesed 7/4, vabavisked 1/0) ja hankis 3 lauapalli.

Tiimi parim oli 14 silma ja 10 resultatiivse sööduga mängujuht Pierria Henry. Sander Raieste ja lätlane Arturs Kurucs platsile ei saanud.

Muide, Baskonia on seitsmest kodumängust võitnud lausa kuus.

12. vooru suurim üllatus sündis Barcelonas, kus kohalik tiim kaotas 74:75 Villeurbanne'i Asvelile. Kusjuures teise poolaja alguses olid võõrustajad veel 11 punktiga peal.

Jõudemonstratsiooni pakkus Piraeusi Olympiacos. Kreeka hiid purustas koduplatsil 117:71 Bologna Virtuse. Juba avapoolaeg võideti 61:35.

Kaunase Žalgiris pidas viimase kahe aasta meistri Istanbuli Anadolu Efesiga sammu 20 minutit. Pärast avapoolaja 33:33 viiki võeti kodus vastu kindel 60:86 kaotus.

Tabeli tipus jätkab Istanbuli Fenerbahce. Baskonia püsib seitsmendal real, aga seis on väga tihe. Kolmandat ja 11. meeskonda lahutab vaid kaks võitu.